Ege Haberleri

  5 bin aileye sürpriz

  İZMİR, (DHA)
  01.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konak Belediyesi, ramazan ayı boyunca dar gelirli 5 bin aileye, evlerine kadar gidip, kimsenin haberi olmadan erzak ulaştırıyor. Öte yandan belirli noktalarda iftar vakti geldiğinde tavuklu pilav dağıtılıyor, akşam da semtlerde ramazan eğlenceleri düzenleniyor.


  Ramazan ayında, belediyenin ikram aracı, her gün iftar vaktiyle birlikte orucunu açmak isteyen vatandaşlara hizmet ediyor. Vatandaşlar pilav ayran eşliğinde iftarını açıyor, ardından da demli bir çay içiyor, daha sonra dileyenler ailesi ile birlikte etkinliklere katılıp eğleniyor. Çeşitli konserler, kukla gösterileri, Geleneksel Türk Tiyatrosu Ekibi eski ramazanları canlandırıyor. Yok olmak üzere olan Karagöz- Hacivat, Orta Oyunu, Meddah gibi geleneksel gösteriler sunuluyor. Vatandaşlar, Mahpeyker, İbiş, Himmet Ağa, İşvebaz, Karanfilzade Tarçın, Sağır ve Kimyon gibi orta oyuncularını ilgiyle izliyor.
  Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, “Önemli bir ay olan ramazanda da araçlarımız Konaklılara hizmet ediyor. Yoğun çalışma temposu içerisinde iftarını evinde açamayan vatandaşlarımız ikram araçlarının dağıttığı tavuklu pilav ve ayranla iftarını açıyorlar” dedi. Tartan, Ramazan ayında mahalle muhtarlarının aracılığı ile dar gelirli yurttaşların belirlendiğini ve onlara da kuru erzak yardımı yapılmaya başlandığını belirtti. Tartan, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan 5 bin kuru erzak paketlerinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtımının sürdürüldüğünü söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı