Ege Haberleri

  4 Yılda çifte mühendis oldu

  İZMİR, (DHA)
  11.07.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  GEDİZ Üniversitesi öğrencisi Seray Aygör, aynı anda hem endüstri hem makine mühendisliğini bitirerek dereceyle mezun oldu.

  İzmirli Seray Aygör, Gediz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni tam burslu olarak kazandı. Kendi bölümünde öğrenim görmekle yetinmedi, Makine Mühendisliği’nde de çift anadal yaptı. Aynı anda 2 bölümün birden derslerini aldı, 4 yılın sonunda hem endüstri mühendisi hem de makine mühendisi olarak mezun oldu. Üstelik 4 üzerinden 3.91 not ortalamasıyla Endüstri Mühendisliği Bölümü birinciliği ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi 2’nciliği dereceleri de elde etti. Diplomalarını Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Güneş ile Makine Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fuat Okumuş verdi.

  Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Batar, örneğine az rastlanan başarıya imza atan Seray Aygör’ü kutladı. Prof. Dr. Çevik, 4 yılda 2 mühendislik unvanını birden almanın övgüye fazlasıyla değer olduğuna dikkat çekti, "Çift anadalla 2 bölümde öğrenim görüp başarıyla bitirmek oldukça zorlu bir süreç. İki mühendislik bölümünü de yüksek not ortalamasıyla tamamlayan öğrencimizi yürekten kutluyorum, eğitim hayatındaki üstün başarılarını iş yaşamında da sürdüreceğine inanıyorum" dedi.

  HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

  Çifte mühendis Seray Aygör de oldukça zorlandığı anlar olduğunu, ancak asla pes etmediğini söyledi. Aygör, "Hep başarılı bir öğrenci oldum, liseyi de dereceyle bitirmiştim. Üniversitede hayalim iki bölümde birden öğrenim görmekti, bu hedefimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. İki diplomayla mezun olunca çektiğim tüm zorlukları unuttum, şimdiki hedefim öğrencilikteki başarılarımı iş hayatına taşımak" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı