GeriEge 4 konu mercek altında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 konu mercek altında

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik ikinci operasyonda sorgulamanın, ESHOT’un otobüs duraklarındaki ilan ve reklam afişleri, Grand Plaza’nın hizmet ve alımları, amatör kulüplere yönelik destekler ve işe alımlarda yoğunlaştığı öğrenildi.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik ikinci dalga operasyonda gözaltına alınanlardan 39 kişinin sorgusu sürerken, sorgulamanın, ESHOT’un otobüs duraklarındaki ilan-reklam afişleri, Grand Plaza’nın hizmet ve alımları, amatör spor kulüplerine yönelik destekler ve işe alımlar üzerinde yoğunlaştığı öğrenildi.
Özellikle ESHOT’un 750 duraktaki ilan ve reklam afişleriyle ilgili neden euro bazında ihaleye çıkıldığı, amatör spor kulüplerine yönelik otobüs tahsisi ve bilet satışı, belediye şirketi Grand Plaza’nın hizmet alımları ve seçim dönemlerinde dağıtılan kumanyalarla ilgili konularda zanlıların ifadelerinin alındığı kaydedildi.

Altınlar ihaleyle mi

Operasyon kapsamında gözaltına alınan sendika yöneticilerine de belediyenin personel ihalesiyle ilgili sorular yönetildiği öğrenildi. Sendika temsilcilerinin personel ihalesine giren özel şirket yetkililerini tehdit ettiği, ihalelerin belediye şirketlerine kalması için çaba sarf ettikleri iddialarıyla ilgili sorular sorulduğu bildirildi.
Ayrıca, AK Parti Bayraklı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi kuyumcu Çağlar Haspolat’a ise sporculara hediye edilen altınlarla ilgili ihale yapılıp yapılmadığının
sorulduğu belirtildi.

Grand Plaza tarafından hazırlanan kumanyaların, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda çocuklara dağıtılmış gibi gösterildiği, ancak Başkan Aziz Kocaoğlu’nun seçim bürolarına götürüldüğü de ileri sürüldü. Bilirkişi raporlarında, bu yönde faturalarda oynamalar yapılarak, 26 bin sandviç, 10 bin meyve suyu ve 4 bin suyun seçim bürolarında dağıtıldığı da yer aldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin, özel ve resmi günlerde düzenlediği, Şevval Sam ve Sezen Aksu gibi sanatçıların konserlerinin gerçekleştirilmesinde de usulsüzlüklerle ilgili sanıklara sorular yöneltildiği öğrenildi.


 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle