Ege Haberleri

  4 bin polis görev yapacak

  Hürriyet Haber
  30.04.2016 - 11:47 | Son Güncelleme:

  İZMİR'deki 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları Gündoğdu Meydanı'nda, 10.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Kutlamalar sırasında bir olumsuzluk yaşanmaması için 4 bin polis görevlendirilecek.


  1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları, tertip komitesinin İzmir Valiliği'ne yaptığı başvuru doğrultusunda Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak. Gündoğdu Meydanı 1 Mayıs Pazar günü kutlamalar için hazır hale getirilecek. Kutlamalara katılacaklar, Konak SGK önü, Cumhuriyet Meydanı ve Alsancak Limanı olmak üzere 3 ayrı noktada toplanacak. Hem bu toplanma alanlarına hem de daha sonra yürüyüşle gelinecek Gündoğdu Meydanı'na, oluşturulacak kontrol noktalarındaki aramalardan sonra girilecek.


  4 BİN POLİS GÖREV YAPACAK
  İzmir Emniyet Müdürlüğü 1 Mayıs kutlamaları için 4 bin polis ile önlem alacak. Toplanma noktaları ve Gündoğdu Meydanı'nda, sabah erken saatlerden itibaren bomba dedektörü köpeklerin de yardımıyla arama yapılacak. Güzergah ve toplanma yerleri çevresindeki çöp konteyneri ve çöp kutuları önlem olarak kaldırılacak. Toplanma ve kutlamalar ile dağılım sırasında bir polis helikopteri de havadan denetim yapacak.


  VALİ TOPRAK'TAN AÇIKLAMA
  İzmir Valisi Mustafa Toprak da kutlamalarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı, belirlenen yerler dışındaki alan, cadde ve sokaklarda genel hayatı olumsuz etkileyecek, huzur ve güvenliği ortadan kaldıracak hiçbir eyleme izin verilmeyeceğini bildirdi. Vali Toprak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, provokasyonlardan uzak, bir şenlik havasında geçmesi, gerçekleştirilecek etkinliklerin, dayanışmamızın güçlenmesine vesile olması için, işçi ve emekçi kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın, onlarla dayanışma içerisinde olan güvenlik görevlilerimizce belirlenen kurallara titizlikle riayet etmeleri büyük önem arz etmektedir. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, ruhuna ve anlamına uygun olarak, bir bayram havasında, bir şenlik ortamında kutlanması konusunda tüm kesimlerin sorumluluk içinde hareket edeceklerine yürekten inanıyorum. İşçi ve emekçi kardeşlerimizin emeklerinin, alınterlerinin kutsallığını yansıtan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı