Ege Haberleri

  258 yıllık kemanıyla resitalde

  Hürriyet Haber
  13.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Sanatçısı Suna Kan, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası’nın konserinde solist olarak sahneye çıktı. Kan, kemanıyla unutulmaz konser verdi.

  İzmir’de vakıf üniversitelerinin müziğe desteğinin ilk örneğini oluşturan ve fikir babalığını Selçuk Yaşar’ın yaptığı Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası ünlü sanatçıların sahne aldığı konserler dizisi Devlet Sanatçısı Suna Kan konseri ile sürdürdü.
  Özel olarak düzenledi
  Selçuk Yaşar Kampusu Konser Salonu’nda gerçekleştirilen ve Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası Şefi Rus sanatçı Alexander Rudin’in yönettiği konsere İzmirliler büyük ilgi gösterdi. Konserde orkestra ilk olarak Alexander Rudin’in özel olarak düzenlediği R.Schuman’ın La Minör Quartet’ini yorumladı. Ünlü sanatçı Suna Kan, 1953 yılından beri kendisine hediye edilen  ve konserlerinde kullandığı 1752 yapımı Stradivarius marka kemanıyla J.S.Bach’ın mi majör keman konçertosunu yorumladı.
  Rudin ve Kan’a çiçek
  Ünlü bestecilerin eserlerini seslendiren orkestra ve Suna Kan’ın birlikte ortaya koydukları performans izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Konser sonunda Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, Rudin ve Kan’a birer çiçek verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı