Ege Haberleri

  236'ıncı yıl Esbaş'ta kutlandı

  İZMİR, (DHA)
  06.07.2012 - 11:30 | Son Güncelleme:

  ABD'nın bağımsızlık günü resepsiyonu Esbaş'ta yapıldı.236'ıncı yıldönümü etkinlerine ABD'nin büyükelçisi Ricciardone katıldı.

  EGE Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi (ESBAŞ) Amerikan Bağımsızlık Günü Resepsiyonu'na ev sahipliği yaptı. ABD’nin bağımsızlığının 236'ncı yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ABD Büyükelçisi Ricciardone'nin de katılımıyla ESBAŞ Uzay Kampı Bahçesi'nde verilen resepsiyon bu yıl 7'nci kez gerçekleştirilirken, resepsiyona İzmir siyaset ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin de ilgisi büyük oldu. İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Temizocak, İzmir İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci başta olmak üzere çok sayıda davetlinin katıldığı törende bir açılış konuşması yapan Büyükelçi Ricciardone, “Amerikan Bağımsızlık Günü kutlamalarına aile geleneğini sürdürerek, bu yıl 7'nci kez ev sahipliği yapan, sevgili Mary Tuncer ve ekibine yürekten teşekkür ederim. Eşim Marie ve ben sizin ve merhum eşinizin dostluğu için minnettarız. Bu akşam ESBAŞ'ta sizlere baktığımda, Kaya Bey'in de burada bizimle olduğunu hissediyorum” dedi.

  Türkiye'de göreve başladığı günden bu yana İzmir'e hep mutlu nedenlerle geldiğini söyleyen Ricciardone, “Cummins ve Pratt& Whitney, HMT fabrikalarının açılışı gibi törenlere katılmak üzere güzel İzmir'i ziyaret ettim. Gayet iyi bildiğiniz gibi İzmir, Türk-Amerikan dostluğu ve ticareti için elzem bir merkezdir” diye konuştu. ESBAŞ'ın da Türk-Amerikan dostluğu ve iş ilişkilerine önemli katkılarının olduğunu dile getiren Ricciardone, düşünce özgürlüğüne de dikkat çektiği konuşmasında “Çok iyi biliyorum ki bu değerler, Amerikalılar gibi İzmirliler için de vazgeçilmezdir. İzmir yıllardır özgürlük ve demokrasi gibi ortak değerlerimizin beşiği olmuştur” diye konuştu.
  ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mary Tuncer ise böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek ESBAŞ'ın da Türkiye ve ABD arasındaki dostluk ilişkilerine çok önemli bir katkı sağladığına dikkat çekti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı