Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Astsubayın unutkanlığı...

Taylan YILDIRIM İZMİR, (DHA)
3 Mayıs 2013
  Astsubayın unutkanlığı...

  İZMİR Altındağ’daki 44. Bakım Merkezi Komutanlığı’nda görevli İkmal Astsubay Başçavuş 39 yaşındaki H.H.Ö., banka ve kart borçlarını ödeyemeyince arkadaşından yardım istedi.

  Arkadaşının yönlendirmesiyle kalpazanlıktan suç kaydı bulunan T.Ç. ile buluşup anlaşan
  H.H.Ö., daha sonra İstanbul’a giderek buradaki kalpazanlık şebekesinden yüzde 10 komisyon karşılığında 150 sahte 100 TL ile 5 sahte 100 ABD Doları banknot aldı.

  Stepneden çıktı
  İddiaya göre, İzmir’e dönen H.H.Ö., bunlardan bir kısmını askeri kantinde piyasaya sürdü. Ancak borçlarını ödeme süresi gelen H.H.Ö., bu kez de sahibi olduğu otomobili 40 bin TL karşılığında galericiye sattı. Aracı resmi olarak da üzerine alan galerici Şerif Ahmet Uzun, arabada yaptığı detaylı temizlik sırasında bagajda stepne lastiğinin bulunduğu yerde poşet içinde sahte para buldu.
  Polisten yardım isteyen galericinin verdiği bilgiler doğrultusunda ekipler, 149 sahte 100 TL ile 5 sahte 100 ABD Doları’nın sahibi olarak, H.H.Ö.’nün bulunduğu birliğe giderek görüşme yaptı. İlk olarak suçu kabul etmeyen ve aracı Eskişehir’in merkez ilçelerinden birinin belediye başkan yardımcısından satın aldığını, paralardan da bilgisinin olmadığını ileri sürdü. Ancak, polisin, parmak izlerini alacağını ve bunların da paralar üzerinde çıkması durumunda cezasının artacağı uyarısı üzerine bu kez suçunu itiraf etti.

  Eşini bir süre önce kaybeden bir çocuk babası H.H.Ö.’nün, borçlarını ödeyebilmek için böyle bir olaya başvurduğunu, ancak vicdanı elvermeyince de parayı piyasaya sürmekten vazgeçtiğini söylediği belirtildi. Paralarda parmak izi çıkan H.H.Ö., işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Bigpara.com - Yorumlarınızı Yazınız
  Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding