Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Çete üyeleri hakim karşısında

Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
5 Nisan 2013
  Çete üyeleri hakim karşısında

  İZMİR'de, liderliğini 2006 yılında yakalanan, iki kez ömür boyu ve 153 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan Misbah Aktaş'ın yaptığı, çeşitli suçlara karışan şebekenin 6 üyesi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

  Kentte 2004 yılında Alsancak semtinde bir travestinin evinde Hamza Kolay'ın hayatını kaybetmesinin ardından katil zanlısı olarak Misbah Aktaş'ın da yakalanmasıyla, yönettiği çete de ortaya çıkarılmıştı. Organize suç örgütü kurarak üç kişinin öldürülmesi, baskı ve tehditle haraç toplama, yaralama, işyeri kurşunlama, adam alıkoyma gibi suçlara karıştıkları belirlenen zanlılar, 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılama sonrasında cezalandırıldı.

  Halen Balıkesir Cezaevi'nde bulunan organize suç örgütü lideri Misbah Aktaş da, iki kez ömür boyu ve 153 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, yeniden faaliyete geçen çete elemanlarını teknik ve fiziki takibi sırasında karıştıkları suçlar tek tek ortaya çıkarıldı. Çete üyelerinin, bankalardan kredi çekemeyen öğretmeni de tuzağa düşürdüğü, görev yaptığı okulunu basıp tartakladıkları, Şirinyer semtindeki bir birahanenin kurşunlanması, Mehmet Gedik'in silahla yaralanması gibi olaylara da karıştıkları saptandı.

  Şebeke üyelerinin, 28 Mart'ta, Alsancak semtindeki bir gece kulübünde kavga çıkardıkları, teknik takip sırasında bu yere bombalı saldırı planı yaptıklarının belirlenmesiyle de erkene alınan operasyon geçen salı günü gerçekleştirildi. 15 ayrı adrese yapılan baskınlarda, okul basan S.Ç., Y.D. ve M.Ö.'nün yanı sıra Y.A., Z.D., E.A. ile A.A. yakalandı. Zanlılardan, E.A., savcılığın talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı, diğer 6 zanlı ise işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Bigpara.com - Yorumlarınızı Yazınız
  Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding