Ege Haberleri

  2012 bizim yılımız

  Ergin KARATAŞ
  01.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mavi-beyazlı ekiple 2011’de Türkiye Kupası’nı kazanıp Challenge Cup ve ligde final oynayan Kanadalı teknik adam, yeni yılda çifte kupayı havaya kaldırıp Şampiyonlar Ligi’nde de Final Four’a gitmeyi hedefliyor.

  VOLEYBOLDA 2011’i Aroma 1. Ligi ve Şampiyonlar Ligi (A) Grubu’nda lider olarak uğurlayan Arkasspor’da Antrenör Glenn Hoag, “2012 bizim yılımız olacak” dedi. Arkas, Kanadalı Hoag yönetiminde 2011’de ilk kez üç kupada birden final oynayarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye Kupası’nı müzesine götüren İzmir temsilcisi, Challenge Cup ve ligde ise şampiyonluğu kıl payı kaçırdı. Mavi-beyazlı ekibin dümeninde ikinci sezonunu geçiren, aynı zamanda beş yıldır ülkesinin milli takımını da çalıştıran Glenn Hoag, DHA’ya kendisini ve takımını anlattı:

  Paris Volley’de üçte üç

  “Voleybol kariyerimde Fransa’da 6, İtalya’da 3 yıl oynadım. Kanada’nın 1984 Los Angeles Olimpiyatları’nda dördüncü olan milli takımında forma giydim. Antrenörlük kariyerimde Paris Volley’le aynı yıl Şampiyonlar Ligi, lig ve kupa şampiyonluğu yaşayarak üçte üç yaptım. Arkas’ın eski oyuncusu Duerden de benim takımımdaydı. Arkas’la anlaşmadan önce de Sloven ekibi Bled’le Şampiyonlar Ligi’nde Final Four oynadık.

  Arkas’ta heyecanlandım

  Arkas’tan teklif aldığımda çok heyecanlandım. Hedefim sadece antrenörlük yapmak değil, bir yapı oluşturmak. Görevden ayrıldığım zaman bile işleyecek bir sistem hedefledim. Disiplinli, çalışkan milli sporcular yetiştirmeyi amaçladık. İyi yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Sözleşmem bu yıl bitiyor. Yönetimle henüz gelecek dönemi konuşmadık. Türkiye’de lig statüsü her yıl farklılık gösteriyor. Örneğin bu yıl uygulamaya konulan 2 artı 1 yabancı kuralı çok şeyi değiştirdi.

  İki ekipten çekiniyor

  Kanada’da sistem farklı. Antrenörlük diplomaları 5 kademeli. Milli takımı 5 yıldır çalıştırıyorum, ama hala 4. kademedeyim. Milli takımla iyi yol aldık. Küba, ABD gibi rakiplerin seviyesine ulaşıyoruz. Türk Milli Takımı yetenekli, genç bir ekip. Güçlü rakiplerin olması dezavantaj. Arkas, geçen yıla oranla daha iyi oynuyor. Şampiyonlar Ligi büyük bir tecrübe. Henüz garantilemedik, ama 2. tura çıkmak önemli bir adım. Önümüz açık. Zenit Kazan ve Trentino dışında her takımla başa baş mücadele edecek güçteyiz. İyi bir kura çekersek Final Four bile oynayabiliriz.

  Takım olmak önemli

  Ligde ve kupada şampiyonluğu istiyoruz. Bunu başarabileceğimize inanıyorum. Genç yerli oyuncularımız Avrupa’da oynayabilecek düzeyde. 2012’de çok güzel şeyler başaracağız. Grubun başarısının herkesin olduğunu, takım olursak geçemeyeceğimiz engel
  bulunmadığını unutmasınlar. Duygusal bir yapım yok. Sevinç ve hüzünleri maç anında yaşarım. İyi oynayıp kaybedersek üzülmem. Kötü oynayarak kazanıp her şeyin iyi olduğunu düşünürsek, uzun vadede kaybedeceğimize inanırım.

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı