Ege Haberleri

  2011’de asfaltsız yol kalmayacak

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR (DHA)
  01.10.2008 - 23:11 | Son Güncelleme:

  İZMİR’i başta İstanbul ve Ankara olmak üzere çevre illere bağlayan yolların tamamı 2011 yılına kadar sıcak karışım asfaltlanacak.

  Günlük ortalama 20 bin araç trafiği ile İzmir’in karayolu ulaşımını sağlayan ve kent için hayati önem taşıyan yollar olan İzmir-İstanbul, İzmir-Ankara, İzmir-Çanakkale, İzmir-Denizli-Antalya, İzmir-Muğla- Antalya karayolları sıcak karışım asfalt ile kaplanıyor.

  Hedef açıklandı

  Yollar asfaltlanmakla kalmayacak çevre düzenlemesi de yapılacak. Temmuz ayında başlayan çalışma 2011 yılında tamamlanacak.

  İzmir’i çevreleyen karayollarının standartlarını yükseltmek için yaptıkları çalışmaya yaklaşık iki ay önce hız verdiklerini söyleyen Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun, "Hedefimiz İzmir’in bütün yollarının standardını en yüksek seviyeye çıkartmak. Bu konuda zaten çalışma yapıyorduk. Son olarak Temmuz ayında gönderilen 140 milyon YTL ile çalışmaları hızlandırdık. İzmir- Ankara Karayolu’nun Sütçüler-Turgutlu arasındaki bölümü Ekim ayı sonuna kadar tamamlanacak. Yolların tamamını sıcak karışım asfalt ile kaplayacağız, bütün eksikleri tamamlayacağız. Yolları trafiğe kapatma imkanı olmadığı için bölüm bölüm tek şerit kapatarak asfalt yapacağız. Asfaltın yanı sıra refujler, peyzaj düzenlemeleri ile yolları modernize edeceğiz" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı