Ege Haberleri

  17 Çocuk sünnet ettirildi

  İZMİR, (DHA)
  06.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Urla'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Urla Belediyesi ve Türk Kızılayı Urla Şubesi'nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği sünnet töreniyle 17 çocuk erkekliğe ilk adımlarını attı.

  12 Eylül Urla'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde sosyal güvencesi olmayan ailelerin çocukları sünnet edildi. Urla Belediyesi tarafından sünnet ettirilen çocuklar için Türk Kızılayı Urla Şubesi 11 Eylül Salı günü hem mevlit okutacak hem de aynı gece kına gecesi düzenleyecek.Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu da çocukları bu özel gününde yalnız bırakmadı. Çocuklara oyuncak hediye eden Karaosmanoğlu, hem çocuklara hem de ailelerine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Geleneksel hale gelen sünnet törenini Türk Kızılayı Urla Şubesi ile birlikte gerçekleştirdiklerini dile getiren Karaosmanoğlu, desteklerinden dolayı Türk Kızılayı Urla Şubesi üyelerine de teşekkür etti.

  Türk Kızılayı Urla Şubesi üyeleri de sünnet olan çocukları ve ailelerini bir an olsun yalnız bırakmayarak tüm gün onlarla ilgilendi. Sünnet kıyafetlerini de karşılayacakları çocuklar için sünnetin tüm gereklerini yerine getireceklerini dile getiren Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, “Bu yıl da çocuklarımızın bu özel günlerine ortak olmaktan dolayı mutluyuz” dedi. Saltık, sünnet çocukları için düzenledikleri kına gecesinde sosyal sorumluluk projelerine destek vermesiyle tanınan Mikrop Hikmet ve arkadaşları Ersin Kuşkanat, Hayri Küçük, Şenay Gökdemir ve İllüzyonist Çağatay'ın sahne alacağını da belirterek herkesi sünnet törenine davet etti. 11 Eylül Salı günü saat 15.00'te Urit Sosyal Etkinlikler Salonu'nda mevlit, aynı akşam saat 20.30'da Demokrasi Parkı'nda kına gecesi yapılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı