Ege Haberleri

  16 yıldır hatalı yol ıslah edilmedi

  Yaşar ANTER, (DHA)
  11.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da evinin önünden geçen hatalı karayolu nedeniyle yaşamı kabusa dönen emekli mal müdürü Mustafa Akman’ın, 16 yıldır yetkili makamlara yaptığı başvurular sonuçsuz kaldı. Son dilekçesine “Biraz daha sabredin” cevabı aldı.

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan emekli mal müdürü Mustafa Akman’ın evinin önünden geçen hatalı karayolu nedeniyle hayatı kabusa döndü. 16 yılını yol nedeniyle devlete şikayet dilekçeleri yazmakla geçirdiğini belirten Akman, “Yolun islah edilmesi için ölmemi mi bekliyorlar?” dedi. Akman, Bodrum’u Turgutreis’e bağlayan karayolunun viraj eğiminin ters olması nedeniyle savrulan sekiz arabanın evinin bahçesine girdiğini, bahçe sularken bir otomobilin üzerine düşmesi sonucu ağır yaralandığını ve bir hafta komada kaldığını belirtti.
  Müracaata sonuç yok
  Akman, “O olaydan sonra karayolları gelip gerekli düzenlemeyi yaptı, yolu iyileştirdi, ancak kazalar devam etti. Son üç yılda duble yol ortasındaki üç dev beton aydınlatma direği devrildi, yerine yenisi konulmadı. Viraja giren araçlar bu kez karanlık nedeniyle kaza yapmaya başladı. Kazalarda 5 komşum yaralandı, bugüne kadar virajda üç kişi öldü, 30’un üzerinde sürücü  yaralandı. Kaymakamlık, karayolları, TEDAŞ ve ilgili makamlara müracaat ettiysemde sonuç alamadım. Geceleri uyuyamaz, yaz günü bahçemizde oturamaz olduk. Emekli olup rahatlarım diye yerleştiğim evim bakımsız karayolu yüzünden kabusum oldu” dedi.
  Bodrum AYDEM Müdürü Sefa Pişkinleblebici ise kendisine konu ile ilgili sıkıntının iletildiğini, “Vatandaşımızdan kısa süreli sabır bekliyoruz. Sorun çözülecek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı