Ege Haberleri

  150 milyonluk servet DNA raporuna kaldı

  Hürriyet Haber
  03.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Aliağa İlçesi’nde sahibi olduğu Demir Çelik Fabrikasını Erol Evcil’in adamları tarafında elinden alınan ve yaklaşık 5 yıl sonra öldürüldüğü ortaya çıkan işadamı Sezai Rahmi Özden’in ailesi, 150 milyonluk serveti tekrar geri almak için DNA raporunu bekliyor.

  Sürekli yükseldi

  Sahibi olduğu Sözden Demirçelik’i ve satın alıp adını Say Metal olarak değiştirdiği Ege Metal’i sattıktan sonra, 2004 yılının Ekim ayında ortadan kaybolan Sezai Rahmi Özden’in dosyası, 2007 yılında özel ekibin kurulmasıyla tekrar araştırılmaya başlandı. Fabrikada satın alma müdürü olarak işe başlayan genel müdürlüğe kadar yükselen M.E. ve avukat T.T.’nin, çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları yolunda bilgileri ulaşıldı. Pramit Operasyonu’nda çete lideri M.E., avukat T.T., muhasebeci B.A., T.T.’nin şoförü G.M.B. ile işadamını öldükten sonra parçalara ayıran H.K.’nin, aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alınmıştı. İzmir 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi, yapılan sorguluma sonunda fabrikanın genel müdürüyken hisseleri ele geçiren M.E., işadamının cesedini parçalayan H.K. ve şoför G.M.B.’yi tutuklandı.

  Oğlu konuştu

  Sezai Rahmi Özden’in oğlu Süleyman Özden, babasını öldürenlerin 2 fabrikadan birini Erol Evcil’e sattıklarını, diğer fabrikayı da üzerlerine geçirdiklerini söyledi. İki fabrikayadı yasal yollara başvurup geri almak için DNA testi raporunu beklediklerini belirten Özden şöyle konuştu:
  “Babamın hayatına mal olan iki fabrikayı da geri alıcağıma inanıyorum. Değerleri 150 milyon TL’yi buluyor. Fabrikaları yeniden aldığımızda Mehmetçik Vakfına 10 milyon TL bağışta bulunacağız.”

  İkinci kez yıkıldı

  Eşinin kemikleri bulunmasından sonra yaşadığı büyük acıyı içine gömmek isterken Denizli’de intihar eden kardeşi Funika’nın patronu Osman Nuri Sözkesen’in acısıyla bir kez daha yıkılan Zahre Özden, “Beş yıl sonra da olsa gerçekler ortaya çıktı” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı