Ege Haberleri

  140 euroya sakal tıraşı

  Hürriyet Haber
  22.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla Valiliği iki ay önce turistlerin şikayetlerini değerlendirmek için ’Alo 179 Turizm Danışma ve Çağrı Merkezi’ kurdu. Ancak turistlerden çok vatandaşlarla sarhoşların aradığı merkeze, ilginç ihbarlar da geldi.

  Dört dilde hizmet

  Turizmde hizmet kalitesinin artırılması ve turist şikayetlerinin en kısa sürede değerlendirilip çözümü için kurulan ’Alo 179 Turizm Danışma ve Çağrı Merkezi’ni iki ayda 3 bin kişi aradı. Altı görevlinin Rusça, Fransızca, İngilizce ve Almanca hizmet verdiği merkez 24 saat görev yapıyor.

  Fahiş fiyat ve taciz

  Merkeze gelen çağrılar, ihbarlar, istekler ve şikayetler ilgili birimlere aktarıldı. Örneğin bir kişi ineğine sahip olmayan komşusunu, diğeri de kokartsız rehberlik yapan arkadaşını ihbar etti. Turistler genellikle fahiş fiyatlar ve satıcı tacizinden yakındı.

  Berberin yaptığı

  Marmaris’te kendisinden sakal tıraşı için 140 euro (yaklaşık 300 TL) alındığını bildiren İngiliz turistin şikayeti, hemen çözüme kavuşturuldu. Turistin parası geri alındı, tutanak tutularak berberin cezalandırılması istemiyle Marmaris Belediye Encümeni’ne gönderildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı