Ege Haberleri

  112’yi kuran doktor bile görevden alındı

  Hürriyet Haber
  17.01.2015 - 01:07 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de yeni yılla birlikte sağlık yönetiminde yoğun görev değişiklikleri yaşandı. Kentte 112 Acil’i kuran Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Turan Sofuoğlu’nun yanı sıra yine müdür yardımcıları Dr. Cengiz Balaban ve Dr. Neşe Zeran Nohutçu görevden alındı. Kamu hastanelerinde de değişiklikler yapıldı.

  İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Demirci, Dr. Behçet Uz Çocuk, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Murat Balanlı, İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nazif Erkan, Karşıyaka Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Barış Oğraşgil, Çeşme Alper Çizgekanat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mafruz Aydoğan, Kiraz Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Aslı Bayındır görevden alındı.

  Tabip Odası’ndan tepki
  Yeniden görevlendirmelere Tabip Odası’ndan tepki geldi. Genel Sekreter Dr. Mete Güzeland, “İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile bunlara bağlı birimlerde yaygın görevden almalar yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı ile buna bağlı kuruluşlarda her yıl yaşanan deprem bu sene de yaşandı. Yöneticilerin bir çoğunun sözleşme dönemleri bile dolmadı. Şimdi soruyoruz: Başarılı karneler verdiğiniz yöneticileri neden görevden aldınız? Bu karneler sahte mi? Gerekçeler; başarısızlık mır, yetersizlik mi, yoksa yolsuzluk mu? Yaşanan bu olayın bir açıklamasının olması lazım. Uzun yıllardır yaşanan, particilik ve devlet kurumlarının ele geçirilmesi artık en pervasız dönemini yaşıyor. Bu kötü oyunu kimse hak etmiyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı