Ege Haberleri

  1000 önder aile

  Hürriyet Haber
  27.03.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların ve gençlerin madde bağımlılığından korunması amacıyla başlatılan Önder Aileler Projesi’nde sertifika alan aile sayısı 1000’e ulaştı.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi (EGEBAM) işbirliği ile yürütülen Önder Aileler Projesi’nin 3. döneminde katılımcı aile sayısı 1000’e ulaştı.
  Çocuklarla iyi iletişim
  Aralık 2007’den beri süren “Aile Söyleşileri” programının Kasım 2009’da başlayan yeni dönem etkinliği kapsamında, Karabağlar-Cennetçeşme, Bayraklı-Cengizhan, Bornova-Naldöken mahalleleri ve Konak-Toros mahallesindeki eğitimlerin ardından Toros Kurs Merkezi’nde düzenlenen törenle katılımcılara sertifikaları verildi. Törene katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Prof. Dr. Hülya Güven, Önder Aileler Projesi sayesinde İzmir’de yaşayan pek çok ailenin çocuklarıyla daha iyi iletişim kurduğunu, onları kötü alışkanlıklardan koruyabilme adına daha bilinçli yaklaşımlar geliştirdiklerini söyledi.

  SIRADA ÜÇ İLÇE VAR

  Eğitim alan Önder Aileler’in, komşularını da bilgilendirerek proje kapsamında önceden planlanan faaliyetlere katılmalarının sağlanması hedefleniyor. Böylece toplam fayda sahibinin çok daha hızlı bir şekilde artması planlanıyor. Kasım 2009’da başlayan yeni dönem programında Karabağlar, Bayraklı, Bornova ve Konak ilçelerinin ardından eğitimler  Buca, Gaziemir ve Narlıdere’de gerçekleştirilecek. Dönem sonuna kadar Önder Aile sayısının 1200’ü aşması bekleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı