Ege Haberleri

  10 bin önseçim imzası yönetime

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  20.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “CHP’de Parti İçi Demokrasi Hareketi” İzmir Yürütme Kurulu, milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesi isteklerini içeren mektup ve 10 bin imzayı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iletilmek üzere Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel ve İl Başkanı Tacettin Bayır’a teslim etti.

  Hareket sözcüsü Cihan Türsen, ön seçimle parti içi demokrasinin sağlanacağını belirterek, “Merkez yoklamasıyla seçilen önemli sayıda seçkinci, grupçu, hizipçi, ithal aday isimler, partimize ve örgütümüze yabancı durmuşlar, bir kısmı daha da ileri giderek partililerimize özenli davranmamışlardır” dedi.

  Önemli iki proje

  Bayır, ön seçim isteyen örgütün diriliğini gördüğünü, bundan mutluluk duyduğunu belirtti.Yüksel de, Kılıçdaroğlu’nun iki önemli proje amaçladığını vurguladı, “Birincisi parti içi demokrasinin uygulanmasıdır. İkincisi de Türkiye’ye demokrasi getirmektir. Bu iki önemli proje olmaz olmazımızdır. Bunlar başlangıçtır. Örgüt parti içi demokrasiye susamıştır. Genel başkanımız bazı istisnalar hariç en uygun şekilde aday belirlemede demokratik yolların kullanılacağını söyledi. Bazı illerde farklı yöntemler kullanabiliriz. Aday yoklaması, anket gibi yöntemlere de başvurulabilinir” dedi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı