Ege Haberleri

  1 Şubat’tan itibaren kaldırım işgaline son

  İZMİR, (DHA)
  05.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, kaldırım işgalleri konusunda son uyarıyı yaptı, 1 Şubat’dan itibaren izin vermeyeceklerini açıkladı.

   Zabıtanın kentin en önemli yapı taşlarından biri olduğunu söyleyen Tartan, yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde, ödün vermeden, kimseye boyun eğmeden görev yaptıklarını belirtti.

  Birlikte çok ciddi çalışmalara imza attıklarını ve kente yeni bir çehre kazandırdıklarını kaydeden Başkan Hakan Tartan, “Zabıta, kişisel çıkarlar ve çatışmaların içinde olamaz. Kimsenin oyuncağı olmadan, halktan, fakirden, fukaradan yana olacak. Benim felsefem böyle. Halkını düşünmeyen yönetim olamaz. Buyurucu, baskıcı bir yönetimi hiçbir zaman kabul etmiyorum. Vatandaşlara güler yüzle, sevgi ve saygıyla hizmet vereceğiz” dedi.

  15 Ocak itibariyle kaldırım işgallerinde devrim niteliğinde, radikal uygulamalar başlatacaklarını duyuran Tartan, “Kaldırım işgali yapan esnaf öncelikle uyarılacak, 1 Şubat’ta da 40 santimlik yasal işgalin dışına taşmalara izin verilmeyecek. Konak sınırlarında artık işgal kalmayacak. Yasa ve yönetmelikler gereği üstümüze düşeni sonuna kadar yerine getireceğiz” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı