Ege Haberleri

EGE

  Ege zaferi kutladı

  Hürriyet Haber
  31 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 30 Ağustos 2012 - 14:44

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yıldönümü Ege Bölgesi’nde törenlerle kutlandı. Bazı yerlerde siyasi partilerin Atatürk anıtlarına çelenk koymalarına izin verilmedi.


  Ege zaferi kutladı

  İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende tribünler doldu, vatandaşlar askerleri bayraklarla selamladı. Çocukların babalarının omuzlarında, bebeklerin annelerinin kucağında izlediği törene ayağında yün çorapları ve çarıkları, belinde hançeri ile katılan Osman Aslan, “Bu savaş kolay olmadı, çarıkla kazanıldı” dedi. Annesinin kucağındaki sekiz aylık Emir Buğra Çıtak şaşkın gözlerle çevresini izlerken annesi Nurgül Çıtak, “Bayrama her yıl geliyorum. Bu yıl bebeğimle geldim. Coşkuyu yaşasın istedim” dedi. Beş ve yedi yaşındaki Sarp ve Batu Erdinç kardeşlerin, Türk bayrağı tişörtleri giyerek katıldıkları törende en çok tankları görünce heyecanlandı.

  Ege zaferi kutladı

  Gazilerin tepkisi


  Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamada gazileer kendilerine yer ayrrılmamasına tepki gösterdi. Törenden sonra Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, milleetvekilleri, İl Başkanı Hamza Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder ve Kadın Kolları Başkanı Emine Erkol, Cumhuriyet Meydanı’na giderek Atatürk Anıtı’na parti çelengini koydu.

  Ege zaferi kutladı


  AK Parti’li vekil yok

  Manisa’daki kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Valilik önündeki tören geçişine Manisalılar bayraklarıyla katıldı. Törene AK Parti Manisa milletvekillerinden katılan olmadı. Törenden sonra CHP’liler de anıta çelenk koydu.
  Muğla’da Atatürk Anıtı’na siyasi partilerden yalnızca CHP çelenk koydu.
  Ortaca’da İşçi Partisi üyelerinin Atatürk Anıtı’ne çelenk koymalarına izin verilmedi. İP üyeleriyle kendilerine engel olmak isteyen görevliler arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

  Tören 15 dakika sürdü

  Denizli’de Zafer Bayramı kutlaması sadece 15 dakika sürdü. Törende siyasi partilerin Atatürk Anıtı’na çelenk koymalarına izin verildi.
  Balıkesir’deki törende siyasi partiler anıta çelenk koymadı. Aydın’daki törene katılımın çok az olduğu dikkat çekti. Törenden sonra CHP ve İşçi Partisi üyeleri Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Uşak’ta da siyasi partilerin anıta çelenk koymadığı görüldü.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı