Ege Haberleri

EGE

  Ege’ye 32 mavi bayrak

  Hürriyet Haber
  28 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mayıs 2000 - 00:01

  EGE'de bu yıl 25 plaj, 7 marina mavi bayrak almaya hak kazandı. Ayvalık'ta mavi bayraklar törenle sahiplerine teslim edildi.

  AVRUPA Çevre Eğitim Vakfı, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 22 ülkede, su kalitesi, çevresel bilgilendirme ve eğitim, çevre yönetimi, güvenlik, hizmetler ve olanaklar kriterlerini gözönünde bulundurarak plaj ve marinalara mavi bayrak veriyor. Doğanın acımasızca kirletildiği günümüzde Ege'de mavi bayrak ödülünü, doğal güzelliğini hala koruyabilen 25 plaj alabildi.

  AYVALIK'ta mavi bayrak ödülleri Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından sahiplerine verildi. Balıkesir Vali Yardımcısı Mehmet Gürsoy, Turizm Müdürü Dursun Altınay ve Çevre Müdürü Emine Tamer, Ortunç Motel, Basel Otel ve Ayvalık Belediye Halk Plajı'nın bayraklarını teslim etti. Turizm Müdürü Altınay, ‘‘Mavi bayrağı almak da, korumak da çok zor. Avrupa Çevre Eğitim Vakfı'nın kriterleri çok katı. Buna rağmen Balıkesir’de mavi bayrak sayısını yükselttik’’ dedi.

  BELGELİ PLAJLAR

  AYDIN: Kuşadası'nda Dilek Yarımadası, Çamlimanı

  BALIKESİR: Ayvalık Ortunç, Basel, Ayvalık Belediye Plajı, Edremit'in Altınoluk'ta Narlıaltı, Antandros, Akçam Otel, Burhaniye'de Ören

  İZMİR: Seferihisar'da Akkum, Karaburun'da Kuyucak,

  MUĞLA: Marmaris'te İçmeler, Turunç, Pamucak, Datça'da Aktur, Hastanealtı, Karaincir, Bodrum'da Kumbahçe, Gümbet, Aktur, Yahşi, Torba Grand Yazıcı, İber Otel, Fethiye'de Belceğiz, Ula'da Akyaka halk plajı

  MARİNALAR

  İZMİR: Çeşme Setur Marina

  BALIKESİR: Ayvalık Setur Marina

  AYDIN: Kuşadası Setur Marina

  MUĞLA: Bodrum Karaada, Marmaris Martı, Albatros ve Fethiye-Port Göcek Marinası

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı