Ege Haberleri

  Ege yat rallisi başlıyor

  Tuncel YILMAZ / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)
  31.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’nde Setur Marinas tarafından organize edilen Setur 50’nci Yıl Ege Yat Rallisi, 30 teknenin katılımıyla gerçekleşecek.

  2000 yılından beri her iki yılda bir Setur Marinas organizatörlüğünde gerçekleştirilen 7’nci Uluslararası Ege Yat Rallisi 30 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasında deniz severleri buluşturacak. Türk-Yunan dostluğunu pekiştirmenin yanı sıra amatör yatçılığın gelişmesine de katkı sağlayan ralli, bu yıl Setur’un 50’nci kuruluş yılı olması sebebiyle ’Setur 50’nci yıl Ege Yat Rallisi’ olarak isimlendirildi. Setur Marinas organizatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin ana sponsorluğunu ise Koç Holding bünyesindeki Setur’un üstlendiği bildirildi.

  Ege yat rallisi başlıyor

  31 Temmuz Cuma günü Setur Ayvalık Marina’dan başlayacak rallide 30 tekne sırasıyla Midilli, Molivos, Limnos, Carras, Skopelos, Skyros, Chios rotasını takip ederek Setur Kuşadası Marina’da tamamlayacak. Setur Genel Müdürü Üstün Özbey, "30 yatın katılımıyla Setur Ayvalık Marina’da start alacak ralli 78 saatlik seyir ile yaklaşık 467 deniz mili kat edilerek Kuşadası Setur Marina’da tamamlanacak. Setur olarak; sosyal ve kültürel boyutlu bu organizasyonu, Türk turizmine katkı sağlamanın yanı sıra katılımcıların bilgi ve tecrübelerine de fayda sağlamak amacıyla büyük bir mutlulukla gerçekleştiriyoruz" dedi.

  Ege yat rallisi başlıyor

  Ege Yat Rallisi’nin amatör ruhların profesyonelliğe adım atmasında büyük rolü bulunduğunu belirten Ralli Komodoru Necati Zincirkıran rallilerin yatçılara büyük cesaret verdiğini ve açık denizlerde güvenlik altında seyir olanağını sağladığını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı