SAMSUN HABERLERİ

Ege Üniversitesindeki gerginlik

AA / Yaşar KARAMAN
23.02.2015 - 17:19Son Güncelleme :

- Çarşamba ilçesinde Fatih Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesi protesto edildi

AA / Yaşar KARAMAN

SAMSUN (AA) - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi önünde Ege Üniversitesinde karşıt görüşlü gruplar arasında çıkan kavgada Fatih Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesi protesto edildi.

Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Güneş, fakülte önünde toplanan grup adına yaptığı açıklamada, "Ege Üniversitesi’nde terör örgütü bağlantılı öğrenci görünümlü eli kanlı katillerin bıçaklı saldırısına uğrayan Fırat Yılmaz Çakıroğlu başkanımız bölücü canavarların olay yerine gelen ambulansı engellemesi sonucu şehit olmuştur" dedi.

Üniversitelerin aklın, bilimin ve özgür düşüncenin hakim olduğu ve bu kavramların geliştirildiği en önemli kurumlar olduğunu ifade eden Güneş, şunları kaydetti:

"Üniversitelerdeki, öğrenci ve öğretim görevlileri arasındaki sevgi, saygı ve hoşgörüye dayanan ilişkiler, evrensel manada üniversitelerin temel ilkeleridir. Bilim, sanat ve kültür şüphesiz ki hoşgörü atmosferinin hakim olduğu alanlarda gelişebilir. Ülkücü Türk gençliği olarak üniversitelerde taş, sopa ve bıçaklı protestolar değil, aklın, eleştirinin ve bilimsel tartışma ortamının egemen olmasını istiyoruz. Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli üniversite öğrencisi ülküdaşımızın şehit edilmesi ile sonuçlanan ve ülkemizi 70’li yılların kaoslu günlerine götürmek isteyen provokatif eylemleri şiddetle kınıyoruz. Ancak bilinmelidir ki çözüm adı altında başlatılan yıkım süreci emarelerini göstermeye devam etmektedir. Şımartılan, her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü terör örgütü şehirlerde, sokaklarda ve üniversitelerde kin kusmayı sürdürmektedir. 'Analar Ağlamasın' sloganı ile başlatılan bu süreç çözümün değil yalnızca çözülmenin başlangıcı olmuştur. Bu süreçten bölücüler daima karlı çıkmış, imtiyazlar koparmış ve başta İmralı’daki bebek katili olmak üzere teröristler adeta masumlaştırılmıştır. Hukuk çiğnenmiş, adalet sarsılmıştır."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Ege Üniversitesindeki gerginlik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2015 tarihinde saat 17 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ege Üniversitesindeki gerginlik haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:53
Sayfa Başı