İZMİR HABERLERİ

Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik

AA / Emre Umurbilir
21.02.2015 - 20:32Son Güncelleme :

- Ege Üniversitesi Senatosu: "Her türlü şiddeti reddeden senatomuz, en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizi ve herkesi, sağduyulu davranmaya davet eder" - "Bilimsel bilginin öğretimini ve şiddet içermeyen her düşüncenin demokratik ortamda ifade edilmesini temel ilke olarak benimseyen üniversitemiz, kuşkusuz huzur ortamı içinde yoluna devam edecektir"

YEREL HABERLER İZMİR

AA / Emre Umurbilir

İZMİR (AA) - Ege Üniversite Senatosu'nca, üniversite kampüsünde dün yaşanan olayla ilgili, "Her türlü şiddeti reddeden senatomuz, en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizi ve herkesi, sağduyulu davranmaya davet eder" görüşü bildirildi.

Ege Üniversitesi Senatosu'ndan yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde başlangıçta öğrenci anlaşmazlığı şeklinde ortaya çıkan olayın, giderek çatışmaya döndüğü belirtildi.

Tüm güvenlik önlemlerine rağmen öğrencilerin birbirini yaralamasıyla sonuçlanan çatışmada, Sağlık Bakanlığı ambulanslarının yaralıları hastanelere zamanında yetiştirse de ağır yaralı bir öğrencinin tüm çabalara rağmen kurtarılamadığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ulusumuzun geleceği olan ve yaşamın en dinamik yıllarında yükseköğrenimlerine devam eden genç insanların böylesine zarar görmesi ve kaybedilmesi, toplumun tüm kesimleri gibi üniversitemizi de derin üzüntüye boğmuştur. Yaşam hakkını en temel insan hakkı olarak gören senatomuz, Ege Üniversitesi'nin adının hiç arzulanmayan bu tür olaylarla birlikte anılmasından ötürü, ayrıca üzgündür. Bilimsel bilginin öğretimini ve şiddet içermeyen her düşüncenin demokratik ortamda ifade edilmesini temel ilke olarak benimseyen üniversitemiz, kuşkusuz huzur ortamı içinde yoluna devam edecektir. Her türlü şiddeti reddeden senatomuz, en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizi ve herkesi, sağduyulu davranmaya davet eder."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2015 tarihinde saat 20 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:05
 • Yatsı
  20:21
Sayfa Başı