İZMİR HABERLERİ

ÖDEMİS HABERLERİ

Ege Üniversitesi Ödemiş Yüksekokulu'nda diploma sevinci 

DHA
09.06.2017 - 20:44Son Güncelleme :
DHA

Ege Üniversitesi Ödemiş Yüksekokulu'nda diploma sevinci 

EGE Üniversitesi  Ödemiş Meslek Yüksek Okulu'nda eğitimini başarıyla tamamlayan 110  öğrenci mezuniyet sevincini aileleriyle birlikte   yaşadı.
Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksek Okulu, 22'nci Dönem mezunlarını verdi. Ödemiş Belediye Nikah Salonu'nda bugün yapılan mezuniyet törenine okul müdürü Prof. Dr. Şafak Ceylan, okul Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Funda Yoldaş, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rifat Eriş, Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldılar. 1994 yılında bugüne kadar 1727 mezun veren okulda  bu yıl 130 öğrenci  diplomalarını aldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kürsüye çıkan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü mezunu Bengi Boz, "Bu bölümü seçtim. Pek çok bitki yetiştirdim. Seralarda çeşitli gübre ve sulama denemeleri yaparak bu konuda ustalaştık. Sosyal sorumluluk projeleri bilincinde Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, milletimiz için örnek bir birey olmayı planlıyorum" dedi.
"22'NCİ DÖNEM MEZUNLARIMIZI VERMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ"
Yüksekokul öğretmenlerine katkılarından dolayı teşekkür eden Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Şafak Ceylan, "Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ege Üniversitesi, Ödemiş Meslek Yüksekokulu 2016-2017 dönemi mezuniyet törenimize hoş geldiniz. Bugün, burada siz değerli konuklarımızla birlikte 22'nci dönem mezunlarımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne kadar 1712 mezun verdik. Bu dönem de 130 öğrencimizi mezun ediyoruz. Yüksek okulumuz 1994 yılında kurulmuş ve 3 programla eğitim ve öğretime başlamıştır. Daha sonraki yıllarda ise tarımsal üretimde; yöresel, bölgesel ve ülke bazındaki değişimler ve gereksinimler doğrultusunda yeni programlar açmak ve bazı mevcut programları revize etmek suretiyle program sayımızı 7'ye çıkarmış bulunuyoruz. Yüksekokulumuzda eğitim, öğretim ve üretimdeki değerli katkıları ile siz öğrencilerimizin yetişmesindeki emeklerinden dolayı tüm değerli hocalarımıza da burada teşekkür etmek istiyorum. Sizler öğrencilerimize teknik bilgileri öğretmekle kalmadınız, aynı zaman da bir birey olarak sorumluluklarını, topluma karşı görevlerini, paylaşmayı, dayanışmayı da öğrettiniz. Onlar için yaşam boyu örnek alacakları birer model oldunuz" dedi. 
"ÜLKE TARIMININ SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETMEK VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAKSINIZ"
Toplumsal değerlere ve Atatürk İlkeleri'ne bağlı öğrenciler yetiştirdiklerini söyleyen Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Şafak Ceylan, "Ege Üniversitesi, Ödemiş Meslek Yüksekokulu öğrencileri olarak sizler aldığınız eğitimle kazandığınız bilgi ve beceri ile toplumsal değerlere saygılı,  Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, üreten, sorgulayan, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmayı amaç edinen, mesleğinizin gerektirdiği her alanda topluma öncülük etmek amacıyla donanımlı bir şekilde yetiştiniz. Ülkenin üretiminde ve kalkınmasında yer alıp ülke tarımının sorunlarına çözüm üretmek ve verimliliği artırmak için çalışacaksınız. Yaşadığımız yüzyılda, küresel ısınma ve bunun yansıması olarak kuraklık, topraklarımızın verimsizleşmesi, su kaynaklarımızın azalması, çevre kirliliği gibi sorunların çözümü için sizlere daha büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir" diye konuştu.
Yüksekokul Müdürü Ceylan'ın konuşmasının ardından diplomalarını hocalarının elinden alan öğrenciler, Türk Bayrağı açarak 10. Yıl ve İzmir Marşı'nı söyledi. Diploma töreninin ardından sahneye çıkan öğrenciler Furkan Yağmur ve Semih Arı, gitarlarıyla salondakilere keyifli anlar yaşattı.

Yüksel BALCI / ÖDEMİŞ (İzmir), (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ödemis haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ödemis haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ege Üniversitesi Ödemiş Yüksekokulu'nda diploma sevinci  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:42
  • Yatsı
   20:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı