Ege Haberleri

EGE

  Ege-SSK Uzlaşması

  Hürriyet Haber
  15.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SSK, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne olan trilyonluk borcunu yüzde 30 indirimle bir defada ödeyecek. Sigortalı hasta kabulu için de anlaşma yolu aranıyor.

  Sigortalılara şifa

  EGE Üniversitesi Hastanesi, kapılarını yeniden SSK'lı hastalara açmaya hazırlanıyor. SSK'yla alacaklar konusunda uzlaşma sağlayan yönetim, kalp cerrahisinde 2 özel hastaneye bağlı kalan sigorta hastalarına şifa dağıtmaya başlayacak.

  Masaya oturuyoruz

  TIP Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Erdener, SSK'ya 1.5 trilyonluk borcu bir defada ödemesi koşuluyla yüzde 30 indirim sözü verdiklerini söyledi. Erdener, borç ödendikten sonra paket programla hasta kabulu için SSK ile masaya oturacaklarını kaydetti.

  Sevklere de dikkat

  DEKAN Erdener, bütçeyi iyileştirmek için sevklere de dikkat edeceklerini bildirdi, ‘‘Van'dan Edirne'ye her yerden kurum hastaları geliyor. Oysa hastanın en yakın hastaneye gitmesi gerekiyor. Valiliklere yazı gönderip yardım istedik’’ dedi.

  Yeni bir sayfa

  SSK'dan alacaklarının tahsil edilememesinde sorunlu, itiraz edilen, geri gönderilen faturaların da önemli rol oynadığını belirten Erdener, ‘‘En çok yakınılan faturalar Kardiyoloji Kliniği'nden. Ancak klinik de zararda. Buna karşın biz hizmet vermeyi, karşı taraf hizmet almayı istiyor. Bu amaçla masaya oturduk. Biz mevcut alacağımıza yüzde 30 indirim yapmayı, onlar da bir defada ödemeyi kabul etti. Bu anlaşmanın üst yönetimden onayı bekleniyor. Kabulü halinde yeni bir sayfa açacağız. Özellikle Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi konusunda hizmet almak isteyen SSK'ya yeniden kapılarımızı açmak istiyoruz. Yeni fiyatlar belirlendiğinde paket anlaşma konusunda tekrar görüşme yapacağız’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı