Ege Haberleri

EGE

  Ege Sağlık el değiştirdi

  İZMİR, (DHA)
  07.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 06.05.2011 - 22:03

  İZMİR’deki Gürel Grubu, tek hastane ile devraldığı ve büyütüp beş hastanelik bir zincir haline getirdiği Ege Sağlık Grubu’nu, dünyanın en büyük iki yatırım fonundan ADM ve IFC’nin ortak olduğu güçlü bir konsorsiyuma ait olan Universal Sağlık Yatırımları Holding A.Ş.’ye sattı.

  Gürel Grubu Başkan Vekili İlhan Gürel, Gürel Ailesi’nin, İzmir Ege Sağlık Hastanesi’ne, Gürel Grubu’nun da katkıları ile ciddi yatırımlar yapıp, baştan sona modernize ettiğini, İzmir dışında gruba dört hastane daha alındığını söyledi. Gürel Grubu’nun yaklaşık üç senedir, hastaneler grubunu daha da büyütecek bir yatırımcı arayışında olduğunu söyleyen Gürel, ADM-IFC konsorsiyumunun tercih edilmesi kararında, verilen teklifin çok cazip olmasının ve bu konsorsiyumun İzmir için önemli bir kazanç olacağı inancının ağır bastığını ifade etti.

  Dünya devlerini getirdi

  Gürel Grubu’nun daha önce de, alışveriş marketler zinciri Kipa’nın İngiliz Tesco’ya, Çimentaş’ın, İtalyan Cementir Grubu’na satışında büyük rol oynadığını hatırlatan İlhan Gürel, “Her iki şirketin yeni sahiplerinin yaptığı yatırım ve yarattıkları istihdam ortada. Sonuçta, kazanan Türkiye, kazanan İzmir olmuştur. Ege Sağlık Grubu’nu büyük maddi imkanlara sahip olan, sağlık sektörünü iyi bilen bir gruba devrediyoruz” dedi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı