Ege Haberleri

EGE

  Ege Masterler'da kuralar çekildi

  Hürriyet Haber
  06.10.2015 - 15:06 | Son Güncelleme: 06.10.2015 - 15:07

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Ege Masterler Federasyonu 2015-2016 Sezonu; Balçova Belediyesi Gurubu, Bayraklı Belediyesi Grubu, Bornova Belediyesi Grubu, Karşıyaka Belediyesi Grubu adı altında ve Dört ayrı grupta 35 Master takımın mücadele edeceği Ege Masterler Futbol Ligi kura ve fikstür çekimi, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila , İl Dernekler Hakem Kurulu Başkanı Dr.Raci Köprülü, Bornova Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Dr. Cumhur Yılmaz'ın da katılımıyla Bornova Belediyesi Işıkkent Spor Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi  Ege Masterler Futbol Ligi, 17 ekim 2015 tarihindeki açılış maçıyla birlikte start alıyor.  İzmir, Manisa illeri ve ilçelerinden 35 Master Takımının İki devreli oynayacağı müsabakalar deplasmanlı olarak oynanacak ve 3 toplam 18 hafta sürecek. Müsabakalar 35 dakikalık iki devre olarak oynanacak maçlarda mücadele edecek takımlarda, en küçük 1977 doğumlu sporcular 1sahada ve 1 yedek kulübesinde olacak şekilde kontenjan oynayacak diğer sporcular 1976 ve daha büyük doğumlu oyuncular  forma giyebilecek.

  Ege Masterlerda kuralar çekildi

  Kura çekimlerine takımlara başarı dileyen Bornova Belediye Başlanı Olgun Atila, "Türkiye de ilk futbol 1877 yılında Bornova da oynandı. Tarihten aldığımız bu bilinç ve sorumlulukla futbola ve tesisleşmeye çok önem veriyoruz. Her zaman Masterler camialarına destek olup 5 yıl boyunca bu ligi düzenledik. Bu yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından organize ediliyor" dedi.

  Ege Masterler Fedarasyonu Başkanı Recep Çolak da, "Türkiye de masterler olarak bir ilki gerçekleştirdiklerini ve federasyon olduklarını" söyledi. "Federasyona bağlı takım sayısının 45 olduğunu" söyleyen Çolak, konuşmasında "Türkiye Futbol Federasyonuna bağlanmak için gerekli müracaatları yaptığımızı müracaat belgelerimizin Cumhurbaşkanlığı makamına kadar gönderildiğini artık TFF'den gelecek yanıtın beklendiğini" belirtti.  Ayrıca "Ege Bölgesinde dernek statüsü kazanmamış özel turnuvalara katılan 100’ün üzerinde master takımı var onları da aramıza alacağız ve büyüyerek yolumuza devam edeceğiz " şeklinde konuşarak, "Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar" diledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı