Ege Haberleri

EGE

  Ege Mahallesi sakinleri iftarda buluştu

  İZMİR (DHA)
  06.07.2015 - 01:30 | Son Güncelleme: 04.07.2015 - 12:23

  KONAK Belediyesi, Ramazan ayında, Ege Mahallesi’nde bin kişilik iftar sofrası kurdu. Onlarca metre uzunluğundaki sofrada buluşan mahalle sakinleri hep birlikte iftar açtı.

  Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün organizasyonuyla gerçekleştirilen iftar yemeğinde buluşan Ege Mahallesi sakinleri, eski Ramazanların tadını yaşadı. Roman vatandaşların aileleriyle katıldığı iftar programı öncesinde Kur’an-ı Kerim okundu. İftar vaktinin gelmesiyle okunan ezan ile birlikte oruçlar açıldı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı Ramazan sofrasında, hep birlikte oruç açan mahalleli, dostluk, dayanışma ve paylaşımın en güzel örneklerini sergiledi. Konak Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda vatandaşlara hurma, çorba, köfte, fırında makarna ve sakızlı muhallebiden oluşan iftar menüsü ikram edildi.

  MAHALLELİDEN TEŞEKKÜR

  Mahalle Muhtarı Kemal Ersun, ilk kez mahallelerinde bu denli geniş katılımlı bir iftar sofrası kurulduğunu anlatıp, Konak Belediyesi’ne teşekkür etti. Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın kendilerine her zaman destek olduğunu söyleyen Kemal Ersun, "Bugün burada çok güzel bir organizasyona imza attık. Başta Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Komşularımızla burada aynı sofra etrafında buluştuk ve Ramazan’ın kardeşlik ve dayanışma ruhunu bir kez daha yaşadık" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı