İZMİR HABERLERİ

Ege-koop’tan Koalisyon Çağrısı

IHA
09.07.2015 - 16:37Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İZMİR

IHA

Ege-Koop Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Erkan ve Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Arslan imzalı açıklamada, erken seçime gidilmesinin zaman kaybı olacağı belirtildi.
7 Haziran’da yapılan genel seçimlerle Ege-Koop Danışma Kurulu’nun açıklamasında, “Türk halkı, seçim sandığında ülkeyi yönetenlere ve yönetmeye talip olanlara ne istediğini, ne istemediğini ortaya koyan çok önemli bir mesaj vermiştir. Artık siyasetçilerimizin ve partilerinin bu mesaja uygun hareket etmelerinin, ülkenin içinde bulunduğu ve acil önlemler isteyen şartların altından kalkabilecek bir hükümeti kurmalarının zamanıdır” ifadelerine yer verildi.
Meclis’in feshi ile bir erken seçim sürecine girilmesinin ve ülkeyi erken seçime götürecek bir hükümetin kurulmasının zaman kaybından başka bir işe yaramayacağı belirtilen açıklamada, “Kurulacak koalisyon, anayasamızda öngörülen ve değiştirilemez olan Atatürk ilkeleri ile laik ve demokratik hukuk devleti ilkelerinin yeniden tavizsiz uygulanmasını sağlamalıdır. Oluşturulacak koalisyon hükümetinin, toplumun bu beklentilerine cevap verebilecek nitelik, etkinlik ve zihniyette olması durumunda, ülkemizin kaosa değil, müreffeh bir Türkiye hedefine onurla yürüyeceğine inancımız tamdır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ege-koop’tan Koalisyon Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ege-koop’tan Koalisyon Çağrısı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı