İZMİR HABERLERİ

Ege-koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’dan Terör Mesajı

IHA
13.10.2015 - 11:10Son Güncelleme :

EGE-KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN, ANKARA'DA TERÖR SALDIRISINA İLİŞKİN, "VATANDAŞLARIMIZIN DA, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE TEK VÜCUT OLARAK FARKLILIKLARIMIZI BİR YANA BIRAKIP AYRIŞMADAN BÜTÜNLEŞEREK DEVLETİN YANINDA YER ALMASI TERÖRE VERİLECEK EN ETKİLİ CEVAPTIR" DEDİ.

IHA

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Ankara’da terör saldırısına ilişkin, "Vatandaşlarımızın da, birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak farklılıklarımızı bir yana bırakıp ayrışmadan bütünleşerek devletin yanında yer alması teröre verilecek en etkili cevaptır" dedi.
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Ankara Tren Garının önünde meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin bir açıklama yaptı. Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör eylemi olduğunu hatırlatan Aslan, terörün kimden, hangi odaktan ve nereden gelirse gelsin en ağır insanlık suçu olarak görülmesi gerektiğini vurgu. Aslan, "Bu kanlı terör eyleminin hedefi; barışı, hoşgörüyü, kardeşliği ve demokrasiyi yok etmeye yöneliktir. Terör korku ve teslimiyet iklimi yaratmayı amaçlıyor. Açık bir şekilde ifade etmek istiyorum ki; bu kanlı terör, milletimizin sağ duyusu, feraseti, dayanışması ve tehlike karşısında bir bütün olarak direnç göstermesiyle asla hedefine ulaşamayacaktır. Ülkemizi etnik bir çatışmaya sürükleyerek bölünmesini isteyenler bu emellerine asla ulaşamayacaklardır. Her türlü etnik, dinsel, mezhepsel unsurların dışında tanımlanan milletimizin gücü birlikteliğimizdedir. Millet olmaktan vazgeçerek değil; her türlü siyasal kaygı ve beklentilerden arınıp birbirimize daha çok kenetlenerek bu karanlık günleri ’Yurtta Barış, Dünyada Barış’ ilkesinden ödün vermeden bu karanlık günlerin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır” dedi.
Devletin, ağır başlı, serin kanlı ve hukuk devletinin kuralları içinde vatandaşı da yanına alarak terör ile mücadelesini sürdürmesi gerektiğini de kaydeden Aslan, "Vatandaşlarımızın da, birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak farklılıklarımızı bir yana bırakıp ayrışmadan bütünleşerek devletin yanında yer alması teröre verilecek en etkili cevaptır. Unutmayalım ki; etnik ve dinsel farklılıklarımız bir eksikliğimiz, zayıflığımız değil tam tersine gücümüz ve zenginliğimizdir. Bu zenginliğimizin değerini bilelim, güzel vatanımızı her türlü tehdit ve tehlikeden esirgeyecek bir bütünlüğü ve dayanışmayı dost düşman herkese gösterelim. Bu katliam hepimiz üzerinde ’soğuk duş’ etkisi yapmalı ve terör karşısında toplumsal refleksimizi kuvvetlendirmelidir. Ülkeyi yönetenler de devletin görevlerinin vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlayarak huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı hazırlamak olduğunu bir an içinde olsa gözden uzak tutmamalıdır" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ege-koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’dan Terör Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ege-koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’dan Terör Mesajı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:37
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı