« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ege derbisine yakışacak bir ortam diliyoruz"

PTT 1. Lig'in ilk haftasında Karşıyaka ile mücadele edecek Manisaspor'da teknik direktörü Reha Erginer, “Ege derbisine yakışacak bir ortam diliyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Reha Erginer, 27 Ağustos Pazartesi günü oynayacakları Karşıyaka maçının hazırlıklarını 3 puan hedefiyle Tarık Almış Tesislerinde sürdürdüklerini, takımın ideal 11'ini taktik çalışmalarında belirlemeye çalıştığını ifade etti.

Uzun bir çalışma dönemi geçirdiklerini, hazırlık maçlarıyla puan maçlarının birbirinden farklı olduğunu futbolculara anlatmaya çalıştığını dile getiren Erginer, şöyle konuştu:
“Liglerin ilk müsabakalarının zor olduğunun bilincindeyiz. 'Lige hazırız' dememiz mümkün değil. Çünkü genç bir kadroyuz ve gelişimimiz lig boyu sürecek. Bu lig maçları sürdüğü müddetçe genç kadrolarda gelişim devam eder. Ama lig maçını kaldırabilecek güçteyiz. Karşıyaka iyi bir ekip, köklü bir takım ve tecrübeli futbolcuları var. Camiası çok büyük, öncelikle tribündeki 12. adamları çok güçlü. Alsancak Stadı'nda nasıl bir ortamda mücadele edeceğimizi biliyoruz. Futbolcularıma da bu atmosferi anlatıyorum, ancak her şeyin sahada olması ve bitmesi taraftarıyız. Mücadele sahada başlayıp, sahada bitmeli. Ege derbisine yakışacak bir ortam diliyoruz. Biz sahaya 3 puan için çıkacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz