İZMİR HABERLERİ

Ege Denizi'nde yasadışı geçişler

AA / Ali Korkmaz
28.02.2016 - 12:23Son Güncelleme :

- İzmir Valisi Toprak:- "Yasa dışı geçişler sorununun büyüklüğü karşısında ilave tedbirler geliştirilmesi zorunlu, biz de bunu yapıyoruz"

Ege Denizinde yasadışı geçişler
AA / Ali Korkmaz

İZMİR (AA) - İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Yasa dışı geçişler sorununun büyüklüğü karşısında ilave tedbirler geliştirilmesi zorunlu, biz de bunu yapıyoruz" dedi.

İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Toprak'ın Dikili'de güvenlik birimleriyle bir toplantı yaptığı belirtildi. Yasa dışı göçün önlenmesi konusunun ayrıntılı bir şekilde görüşüldüğünün kaydedildiği açıklamada, yasa dışı geçişlerinin engellenme çalışmalarının aralıksız sürdüğü ifade edildi.

Açıklamada, Toprak'ın "Deniz çıkışı olan her bir ilçe olmak üzere Dikili’de de yasa dışı geçişlerin engellenmesi için tedbirlerin imkan ve kabiliyetin en üst noktasına çıkarmış durumdayız. Önemli ölçüde göçmen çıkışının engellenmesiyle insan kaçakçılığı organizatörleri de yakalanarak adli mercilere teslim ediliyor. Ancak sorunun büyüklüğü karşısında ilave tedbirler geliştirilmesi zorunlu, biz de bunu yapıyoruz" sözlerine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ege Denizi'nde yasadışı geçişler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ege Denizi'nde yasadışı geçişler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı