Ege Haberleri

  Ege’de yeni marka Zeytin İskelesi

  Burcu TANER, İZMİR (DHA)
  23.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir tekstilinin köklü kuruluşlarından Kuloğlu Grubu, gıda sektörüne Tire’de kurduğu zeytinyağı fabrikası ile girdi. Firma, “Zeytin İskelesi” markası ile üretime başladı.

  İZMİR Tire’de kurulan fabrikası ile naturel ve organik zeytinyağı üreten Zeytin İskelesi, “mütevazi bir iddia” ile alanında öncü olmayı hedefliyor. Kuloğlu Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren firmanın, günlük 60 ton kapasitesiyle zeytinyağı piyasasına hareket getirmesi bekleniyor. Yaklaşık 30 yıldan bu yana tekstil sektöründe faaliyet gösterip, iki yıl önce gıda sektörüne de yatırım yapma kararı alan sanayici İsmail Kuloğlu’nun özel önem verdiği Zeytin İskelesi’nin Genel Müdürlüğünü üstlenen, TARİŞ’in eski genel müdürü Fatih Cenikli, “Yapmaya çalıştığımız mütevazi bir şekilde iç pazara ve daha sonra dünya pazarlarına kaliteli, naturel, organik zeytinyağı pazarlamak” dedi.
  42 kalite kontrol
  Cenikli, kullanılan özel İtalyan teknolojisi ile tüketici kapağını açana kadar zeytinyağının bozulma ihtimalinin bulunmadığını kaydetti. Cenikli, üreticiden gelen zeytinyağının titizlikle tahlil edildiğini belirterek, laboratuvarlarda 42 kalite kontrol aşamasından geçtiğini söyledi.

  Standarta uygun

  Satışa sunulan zeytinyağlarının bütün kalite standartlarına uyduğuna dikkat çeken Cenikli, “Biz Türk tüketicisine sunduğumuz ürünleri ABD’ye, Avrupa’ya, Japonya’ya ve ihracat hedeflediğimiz diğer ülkelere rahatlıkla gönderebiliriz. Çünkü, Avrupa standartlarına da uyuyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı