Ege Haberleri

  Ege’de karakış bir kurban var

  Hürriyet Haber
  26.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bölge kış koşullarının etkisine girdi. Çanakkale, Denizli ve Uşak, karla uyandı. Kemalpaşa’da hortum büyük zarar neden oldu. Alaşehir’de bir eve yıldırım düştü, bir kişi öldü, üç kişi yaralandı.

  ALAŞEHİR’in Dağhacıyusuf Köyü’nde, önceki gün saat 23.30 sıralarında aşırı sağanak bastırırken Mehmet Gürlek’in (41) evine yıldırım düştü. Fatma Gürlek (38) annesine gittiği için evde yokken, Mehmet Gürkel ile oğlu Musa (16) ağır yaralandı. Sevgi 17) ve Fatih (14) ise olayı küçük sıyrıklarla atlattı. Musa Gürlek hastaneye götürülürken yaşamını yitirdi. Mehmet Gürlek’in durumu ciddi.
  Beş dakikalık dehşet
  İzmir’de önceki akşam saatlerinde bastıran gökgürültülü sağanak yağış etkili oldu. Bazı yollar sulara gömüldü, trafik aksadı, ancak merkez ve yakın ilçelerde baskın yaşanmadı.
  Kemalpaşa’da yağışın ardından oluşan ve beş dakika etkili olan hortum yüzünden fabrikaların çatıları uçtu, çitler yıkılıp, ağaçlar kökünden söküldü. Süreyya Tosunoğlu’nun, depo olarak kullanılan fabrika bahçesindeki istiflenmiş sac levhalar, fırlayıp ağaçlara sarıldı.
  Urla’da ise yağmurla birlikte yağan dolu ise zor anlar yaşattı, yerler beyaza büründü, tarladaki ürün zarar gördü.
  Beyaz örtüye dikkat
  Çanakkale, Denizli ve Uşak’ta ar etkili oldu. Çanakkale’de trafik ekipleri alarma geçti. trafiğe çıkacak araç sürücüleri zincir bulundurmaları için uyarıldı.
  Denizli’de de önceki gün başlayan sağanağın ardından, dün sabah yüksek kesimlere kar yağdı. Kar yağışı Serinhisar, Acıpayam, Çameli ilçelerinde etkili oldu. Bazı bölgelerde kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu.
  40 köye ulaşıma engeli
  Uşak’ta önceki gün başlayan yağmur, dün saat 01.00’de yerini kara bıraktı. Şehir merkezinde 5 santimetreye ulaşan kar kalınlığı yüksek kesimlerde ise 20 santimetreyi buldu, 40 köy yolu kapandı. Karayolları ve Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne bağlı ekipler yolları açmaya çalışıyor.
  Sağanak kabus oldu
  Bodrum’da önceki ün akşam saatlerinden başlayan ve sabaha kadar süren sağanak yağış ve fırtına hayatı felç etti. Elektrik direkleri devrildi, sokaklar dereye döndü. Enerji sistemleri hasar gördü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı