Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Efsaneyi açığa çıkar: Uncharted The Nathan Drake Collection

  Hürriyet Haber
  17.10.2015 - 12:38 | Son Güncelleme: 17.10.2015 - 12:38

  PlayStation 3’te fırtınalar koparan Uncharted serisi bu kez değişen ve iyileşen grafikleriyle tekrar PlayStation 4'e geldi.

  Uncharted'ın yayınlanan üç oyunundan sadece 2011'de satışa sunulan sürümde Türkçe dublaj bulunuyordu. Ancak bu kez Uncharted The Nathan Drake Collection ile birlikte üç oyun da Türkçe dublaj desteğine kavuştu.

  Önceki üç oyun da PS3 için satışa sunulmuştu ve ilkini 2007'de görmüştük. PlayStation 4'e özel olarak çıkarılan Uncharted The Nathan Drake Collection, bildiğiniz üzere üçüncü kişi bakışıyla yönetilen bir oyun. Bu açıdan oyunun Tomb Raider'ı andırdığı da söylenebilir.

  Hatta oyunun yapımcısının da Tomb Raider üzerine önemli bir demeci vardı: "Oyunu geliştirirken Tomb Raider'dan esinlendik". Tomb Raider'ın en yeni çıkan oyununun ardından ise bu oyunun yapımcılarının Uncharted'ın yeni sürümlerinden esinlendiği ortaya çıkmıştı. Yani bir bakıma her iki oyun da paralel bir yapıda ve birbirinden yapısal özellikleriyle izler taşıyor.

  İSTANBUL'DAYIZ!

  Uncharted'ın ikinci oyununda İstanbul'da da bazı sahnelerin bulunduğunu hatırlatalım.

  Bu paket ile birlikte özellikle grafik kalitesindeki fark dikkat çekiyor. Multiplayer desteği bulunmayan oyunda sadece Story Mode yani hikayeyi takip edebiliyorsunuz.

  HER BİR OYUN 10 SAAT SÜRÜYOR

  Her biri 10 saat süren üç oyunu da içeren bu özel pakette hazine bulmak gibi ek görevlere giriştiğinizde oynayış süresi kayda değer artış gösteriyor.

  Karakter modelleri bir hayli düzeltilirken, gölgelendirmelerde de iyileştirmeler gözden kaçmıyor. Ağaçlar, ormanlar çok daha gerçekçi görünüyor.

  7 Ekim'de PS4'e özel olarak piyasaya sürülen The Nathan Drake Collection'ın fiyatı ise 229 TL.

  Etiketler: A+ , B
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı