« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efsanenin sonu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünya halterinin Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Sydney'de ‘‘0’’ çekti

Dördüncü olimpiyat altın madalyasını kazanıp tarih yazmayı hedefleyen rekortmen haltercimiz 62 kiloda hayal kırıklığı yaşadı. Koparmada rakipleri 140 ve 142.5 kile ile yarışmaya başlarken, o ‘‘145 kilo’’ dedi. Ancak üç hakkında da başarılı olamadı.

Çöküşü yaşadı Sydney'e 4. olimpiyat altın madalyasını alarak bir tarih yazmaya gelen Naim Süleymanoğlu büyük bir çöküş yaşadı. 62 kilo haltercimiz güçlü rakipleri Hırvat Pashelov, Yunanlı Leonidas ve Bulgar Minchev'i geçmek için koparmaya rakipleri 140 ve 142.5 kiloda başlarken, 145 kilo ile girmeyi kararlaştırdı.

Kaldırdı tutamadı İlk hakkında başarılı olamayan Naim, Pashelov'un bu ağırlığı kaldırmasından sonra üstüste iki defa daha kaldırmayı denedi. Ancak son hakkında barı yukarıya kaldırmasına rağmen tutamayınca altın madalya şansına veda etti. Sıfır çeken Naim, yarışmanın sonucunu beklemeden salonu terketti.

Bana Naim'i bulun Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Cep Herkülü'nü teselli için haltercilerin yarışma alanına geldi. Ancak Naim, çoktan gitmişti. Bakan Ünlü, Halil Mutlu'yu gördü ve ‘‘Bana Naim'i bulun’’ dedi. Halil, cep telefonuyla Naim'i aradı. Bakanın ‘‘Neredesiniz’’ sorusuna ‘‘Otobüsle köye dönüyoruz’’ yanıtı geldi.

veda etti Ünlü, ‘‘Gel buraya konuşalım. Olsaydı iyi olurdu ama sen bize 3 şampiyonluk kazandırdın. Üzülme. Sen hepimizin şampiyonusun’’ dedi. Naim de ‘‘Özür diliyorum. İdmanda başarmıştım ama bu sefer olmadı’ dedi. Cep Herkülü, daha sonra yaptığı açıklamada da faal sporculuk yaşamını noktaladığını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler