« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efsanelerin jest ve resti

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, UEFA Kupası'nı kaldıran kadronun kulüp üyelik bedellerini cebinden vermek istedi ama...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı penaltılar/ Video

Cimbom'un UEFA Kupası'nı kazanan kadrosu sonunda kulüp üyesi oldular. Ama kulüp üyesi olurken gerçekleşen gelişmeler gerçekten çok şaşırtıcı.

Erhan Telli'nin haberine göre geçen sezon Galatasaray Adası'nda yapılan gecede efsane kadroya plaket veren Başkan Adnan Polat, üyelik için başvuran eski yıldızlara jest yaptı. Polat'ın üyelik bedellerini cebinden karşılaması ile işlemler başlatıldı. Ancak bu duruma tepki gösteren Hakan Şükür ve geçen sezon Sarı-kırmızılı kulüple yollarını ayıran Hasan Şaş, üyelik bedellerini kendileri vererek Polat'ın jestini kabul etmediler.

Hasan Şaş ile birlikte istenen rakamı kulübe yollayan Hakan Şükür, "Ne münasebet. Biz Galatasaray'lıyız, kendi paramızı kendi cebimizden veririz" dedi. Hasan Şaş da üyelik için kendisinin başvuruda bulunduğunu belirterek "Galatasaray'da 11 yıl oynayıp futbolu da bu forma altında bıraktığım için zaten tüzüğe göre otomatik olarak üyelik hakkına sahibim. Kimsenin jestine ihtiyacım yok" ifadesini kullandı. İki eski yıldızın doğal haklarının bu şekilde sunulmasından rahatsızlık duydukları, bugün Galatasaray Lisesi'nde saat 14.00'te başlayacak üyeliğe griş törenine de katılmayacağı öğrenildi.

DOĞRU YOL BULUNDU

Hakan Ünsal, "Bize 11 bin TL gibi bir para yatırırsak üye olabileceğimizi söylediler. Bu paayı verebilecek durumdayım, ancak biz 100 bin doların üzerini çizerken böyle bir şey söylenmesi hoş değil" diyerek tepkisini koymuştu. Hakan Ünsal bu kez üyeliği kabul edilmelerinin ardından  "Bu kez para istemediler . Herhalde başkan kontenjanından olmuştur. Maalesef tüzük gereği futbolu başka kulüpte bırakan üye olamıyordu. Bu değişiyor. Sonunda doğru yol bulundu" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz