« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efsaneler elele

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rıza Çalımbay'ın başkanlığını yaptığı Beşiktaşlı Sporcular Sosyal Dayanışma Derneği, ilkelerini ve hedeflerini açıkladı...

Bir çatı altında

Hepsi, faal futbolculuk döneminde adı ‘Efsane’ye çıkan isimler. Beşiktaş camiasında hepsinin tartışılmaz yerleri ve ağırlıkları var. Onlar şimdi, Beşiktaşlı Sporcular Sosyal Dayanışma Derneği çatısı altında Beşiktaş'ın 2000'li yıllarda çağdaş çizgiyi yakalaması, kulübün istenen yerlere gelmesi için biraradalar.

İlkelerini anlattılar

1986 yılında kurulan ve 30 Ocak'ta yapılan son kongresinde başkanlığına Rıza Çalımbay'ın getirildiği derneğin yeni yönetim kurulu dün bir basın toplantısı düzenleyerek ilkelerini ve hedeflerini kamuoyuna açıkladı. Basın Sözcüsü Vedat Okyar, ana çizgilerle ilkelerini şöyle özetledi:

İşimiz pazarlık değil

‘‘Asla bir tehdit örgütü değiliz. Pazarlık da bizim işimiz değil. Beşiktaş'ın çağdaş çizgiyi yakalaması yönünde zorlayıcı, itici, yönlendirici bir güç olmak. Profesyonel yapının oluşturulmasında etkin rol üstlenmek. Tüm eski sporcularla iletişim kurmak, güç durumdaki eski sporculara çeşitli katkılarda bulunmak.’’

Kartal Yuvası'nda elele

Okyar, konuşmasında futbol dışındaki diğer branşlarda Beşiktaş için terini akıtmış sporcularla ‘‘Kartal Yuvası’’ altında bütünleşmeyi hedeflediklerini de sözlerine eklerken, derneğin, genç sporcuların yetişmesine katkıda bulanacağını da vurguladı.

Kartal’a barbekü partisi

BEŞİKTAŞ'ın eski yöneticilerinden ve Attelia Tatil Köyü'nün sahibi Faik Akdil dün siyah beyazlı futbolculara barbekü partisi verdi. Teknik direktör Briegel ile yöneticilerden Latif Ayaz ve Ethem Özçelik'in de katıldığı barbekü partisinde futbolcular neşeli dakikalar geçirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler