Ege Haberleri

EGE

  Efsane kadro yeniden

  Hürriyet Haber
  18.12.2014 - 11:53 | Son Güncelleme: 18.12.2014 - 11:55

  BAYRAKLI Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde saat 19.23’te Smyra Meydanı’nda aynı anda zeybek oynayıp 1923 rakamını oluşturan gönüllüler ve emeği geçenlerle bir araya geldi.

  ZBaşkan Hasan Karabağ, Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıldönümünde saat 19.23’te Smyra Meydanı’nda aynı anda zeybek oynayıp 1923 rakamını oluşturarak büyük yankı uyandıran cumhuriyet gönüllülerinin ekip başları, hocaları ve emeği geçen belediye personeliyle akşam yemeğinde buluştu. Projenin hedefine ulaştığını belirten Başkan Karabağ, "Yurtdışına çıktığımızda etkinliğimizin oralarda da izlendiğini gördük. Bize, ’Niye böyle bir olaya ihtiyaç duydunuz’ diye soranlar oldu. Bunlardan biri unutturulmaya çalışılan cumhuriyet değerlerinin hatırlatmak olduğunu söyleyerek söze başlıyorum. Ondan sonra da Türk Bayrağı’nın indirildiği, Atatürk büstlerinin yıkıldığı, Osmanlı merakının doğduğu ve de demokrasinin ortadan kaldırılmaya çalışılmaya başlandığı bir dönemi yaşıyoruz. Bütün bu olumsuzlukları başımıza yıkmaya çalışanları bir şeyi hatırlattık; ’Durun burada İzmir var. İzmir’i hatırlayın’ dedik. Buradan bir mesaj alınsın istedik. İzmir’i, Hasan Tahsin’i bir kez daha heyecanla, duygularımızla bütün dünyaya haykırdık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bunu siz başardınız. O gün hedefine ulaştı" dedi.

  Efsane kadro yeniden

  EMEĞİ GEÇENLERE SERTİFİKA

  Başkan Karabağ, 29 Ekim’de yaptıkları etkinlikle çıtayı yukarı çektiklerini ifade ederek, "Vatandaşlar bize, ’bundan sonra ne yapacaksınız’ diye soruyor. Onlara, ’Bekleyin, sürprizlerimiz olacak’ diyoruz" dedi. Başkan Karabağ, ekip başlarına katkılarından dolayı sertifika verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı