« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efsane güreşçi Sırrı Acar'ın heykeli dikildi

Yalova'da geçtiğimiz günlerde Yalova Belediyesi tarafından Sırrı Acar Güreş Eğitim Merkezi yanına dikilen efsane güreşçi Sırrı Acar'ın heykelinin açılış töreni gerçekleştirildi.

Süheyla GÖZDERELİLER/ YALOVA DHA
SON GÜNCELLEME

Yalova Belediyesi tarafından restore edilerek yeniden güreş severlerin hizmetine açılan Yalova Belediyesi Sırrı Acar Güreş Eğitim Merkezi yanındaki heykelin açılışına CHP Grup Başkanvekili ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Yaşar Okuyan, Avrupa ve Dünya grekoromen güreş şampiyonu Sırrı Acar ile sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış öncesi bir konuşma gerçekleştiren Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, "Mertliği ve cömertliğiyle bize güreşi sevdiren değerli büyüğümüz Sırrı Acar'ın heykelinin açılışı için bir araya geldik. Ülkemize uluslararası arenada defalarca şampiyonluk getiren Sırrı Acar büyük hizmetler vermiştir. Ayrıca Sırrı Acar, 1990'lı yılların başında Türk sporunun gelişmesi için altyapıya büyük önem vermiş ve büyük görevler almıştır" dedi. Daha sonra kürsüye çıkan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ise Yalova Belediyesi olarak sporda bir şeyleri kazandırma düşüncesi vardır. Onlarca spor branşı içinde karar ortaya koyduk Yalova'da gençlerin sporla uğraşması için ulusal ve uluslararası başarı kaydedebilmeleri açısından bazı tercihler yaptık. Güreş de bizim için önemli ve gelecekte şampiyonlar yetiştirmek için profesyonel hocalarımızla çocuklarımıza ve gençlerimize bu sporu sevdiriyoruz" şeklinde konuştu.

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce de güreşin Türk sporu açısından önemli olduğunu dile getirdi. Ardından katılımcılar, Sırrı Acar heykelinin açılış kurdelesini beraber kesti.


Bunları da Beğenebilirsiniz