« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efsane futbolcu Lefter için spor salonu

Fenerbahçe'nin eski Futbol Şube Sorumlusu, iş adamı ve sevgilisi Sadettin Saran ile birlikte Kırıkkale'ye gelen Hülya Avşar'a sevgi gösterisinde bulunuldu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Taraftar grupları, karşılama töreninde ünlü sanatçı Hülya Avşar'a Kırıkkalespor bayrağı hediye ederlerken, Sadettin Saran'a ise kulübe sahip çıkması istendi.

Kendisinin koyu bir Beşiktaşlı olmasına rağmen Fenerbahçeli olan sevgilisi Sadettin Saran'ın Kırıkkale'de gittiği her yerde bu takıma olan sevginin ağır bastığını belirten Hülya Avşar, kendisine verilen kırmızı-lacivertli Kırıkkalespor bayrağını bir anı olarak saklayacağını belirterti. Avşar, "Kırıkkale'ye ilk kez geliyorum. Bu bayrağın bende manevi değeri büyük olacak ve Kırıkkalespor'un başarılı olmasını canı gönülden isteyeceğim" dedi.

Kırıkkalespor taraftarları ise Hülya Avşar'a saygı ve sevgi duyduklarını belirtirlerken, Sadettin Saran'ın ise memleketinin takımı Kırıkkalespor'u almasını istediklerini belirttiler.

LEFTER ADINA SPOR SALONU YAPTIRDI

Koyu bir Fenerbahçeli olan Sadettin Saran, babası Özbek Saran adına Kırıkkale'de yaptırdığı ve sarı-laciverte boyattırdığı ilköğretim okulunun bahçesine, Lefter Küçükanyodis Spor Salonu yaptırdı. Fenerbahçe'nin efsanevi futbolcularından olan ve Lefter Açık Hava Spor Salonu'nda basketbol, voleybol ve mini futbol sahası bulunuyor. Saran, "Lefter, Türk futbolunun profesörüdür. Bunu unutmamız mümkün değildir. Kendisine saygı duyduğum için bu adı verdim" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.