« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efsane bitti mi?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Evet; şu an herkes bana aynı soruyu yöneltiyor... Doğrudur; Trabzonspor'da bir kriz dönemi yaşanıyor. Ancak bu her takımın başına gelmiştir. Beşiktaş'ın kümede kalmak için, Trabzon Avni Aker stadından bir puan çıkartmak zorunda kaldığını, yeni nesil değil ama, bize yakın kuşaklar çok iyi anımsar.

Burada asıl tartışılması gereken olay şu... Trabzonspor nereye koşuyor?

Yıllardır iki şeyle mücadele ettim. Birincisi, Trabzonspor'un içersine, hangi görüşten olursa olsun, politika girmemesi içindi... Bir diğeri ise; Trabzonspor'un yağmalanmaması, yani talan edilmemesi... Bununla da kalmadık ve devam ettik...

Sadece Yerli değil, yerli‘nin de yerlisi dedik ama, bazı kalemşörler tarafından eleştirildik. Oysa biz bunu, öze dönmek zorunluluğunu anımsatmak için söyledik. Neden mi?

Tercih diğer büyüklere

Transfer piyasalarında dönen trilyonları bir tarafa bırakınız, bir milyon dolar daha fazla verseniz bile, oyuncular diğer büyükleri tercih ediyor. Açıkcası, Trabzon‘a gelmek istemiyor... Tıpkı, Hasan ŞAŞ olayında olduğu gibi. Ya da bazı güçler tarafından yönlendirilıyor! Fenerbahce-Galatasaray maçında açılan pankart, bunun en açık örneği değil mi?

Peki o zaman ne yapılmalı?

Özüne dönmelisin arkadaş, özüne... Defalarca yazdık ve yineliyorum. Herkes diyor ki; Altyapıdan kim geldi ki? Ben de diyorum ki, gelen teknik adamlar, ki -sayısını ben de unuttum- hiç altyapıya göz attılar mı?

Bizim İngiliz ne yapıyor?

Buna Gordon da dahil. Tam aksine, yeşeren gençlerin çoğunu kiralık verdiler. Ama Toshack adındaki bir başka ingiliz, Nihat adındaki körpecik bir çocuğa forma giydirip sahaya sürebiliyor. Son oynadıkları Kocaelispor maçında da, takımını kurtaran oyuncu da Nihat değil mi?

Peki bizim ingiliz ne yapıyor? Bırakınız altyapıdaki oyuncuları izlemeyi, başındaki adamla bile henüz tanışmamış... Biz bu tip para canlısı adamlarla mı geleceğimizi kurtaracağız. O nedenle, maç yazımda Gordon'un tazminatını merak ettiğimi söyledim. Oyun düzenine ve düşüncesine baktığımda, açıkca belli ki, adam tazminatımı verin gideyim demek istiyor... Sokaktaki çocuk bile, Erzurumspor maçını izlerken, yanlışların ne olduğunu anlar... Ama her ne hikmetse Gordon bir türlü anlayamadı!

Yıkmak isteyenler yok olur

Hani herkes, Gordon'un gazete okumadığını söylüyor ya; ben buna asla inanmıyorum. Hadi öyle olsun diyelim... O zaman biz de, tercümanı Ali EMEÇ‘e şu mesajı verelim; sakın böyle düşüncede olmasın, biz göndermeyiz, kendisi istifa etmek zorunda kalır haberi ola!...

Bu satırları yazarken aldığım duyumdan oldukca mutlu oldum. Yanılmıyorsam eski ve mevcut yönetim kurulu üyelerinin tamamına yakını bu akşam biraraya geliyormuş. Basına kapalı yapılacak olan bu toplantıda, atış da serbestmiş! Yani isteyen, yanlışları da, doğruları da anlatıp içini dökebilecek.

En güzeli de, Trabzonspor'un bu zor günleri geride bırakabilmesi için, yıllarca bu kulübe hizmet verenlerin, ortak bir karara varacak olmalarıdır. En azından bizim dileğimiz budur...

Gelelim sonviraja

Şimdi gelelim son viraja; Cuma akşamı Fenerbahçe maçı var. Oyunculara, şayet aynı mantığını devam ettiriyorsa, Gordon‘un korkak taktiğini bir tarafa bırakıp, bildikleri gibi oynamalarını öğütlerim.

Kaybeder veya kazanırlar; ama en azından onurlu mücadele verirler. Hiç kimsenin endişesi olmasın; bu efsane yıkılmaz... Tam aksine, yıkmak isteyenler, Trabzonspor camiasının büyüklüğü altında, yok olup giderler!...Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler