ANKARA HABERLERİ

EFQM’le kalite daha sağlıklı ölçülecek

Hürriyet Haber
21.10.2011 - 00:00Son Güncelleme : 20.10.2011 - 20:41

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Şinasi Candan, “Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı(EFQM) modeli, sunduğumuz hizmetleri kalite anlayışı çerçevesinde ölçerek değerlendirmemize, kuvvetli ya da iyileştirmeye açık süreç ve sistemlerimizi tespit etmemize imkan sağlayacak” dedi.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Candan, JW Marriott Otel’de düzenlenen Gelir İdaresi Kalite Yönetimine Giriş İçin Teknik Destek Projesi Farkındalık Yaratma Konferansı’nın açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında, “kalite” kelimesinin kamu ve özel sektör başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin sözlüğünün ilk sıralarında yer aldığını belirterek, Gelir İdaresi çalışanları olarak kendilerinin de “kalite” ve “kaliteli hizmet” kavramlarına büyük önem verdiklerini söyledi.

AB ülkelerinde yaygın

Gelir İdaresi’nin küresel ölçekte örnek bir kurum olmak için bünyesinde Kalite Yönetimine Giriş İçin Teknik Destek Projesi başlattığını anımsatan Candan, şunları kaydetti: “Bu proje 2007’de yapılan başvurunun kabulü neticesinde 2010 yılının ocak ayı itibariyle AB ve Türkiye eş finansmanı ile başkanlığımızda yürütülüyor. Proje kapsamında ülkemiz ve AB ülkelerinde özel sektör ve kamuda yaygın olarak uygulanmakta olan kurumsal mükemmellik anlayışı üzerine geliştirilen, EFQM mükemmellik modeli benimsendi. Gelir İdaresi Başkanlığımızın kaliteli yönetimin temel kavramlarını taşıyan EFQM modeliyle stratejik planında belirtilen hedeflerine ve hatta daha da ilerisine ulaşacağına inanıyorum. EFQM modeli, sunduğumuz hizmetleri kalite anlayışı çerçevesinde ölçerek değerlendirmemize, kuvvetli ya da iyileştirmeye açık süreç ve sistemlerimizi tespit etmemize imkan sağlayacaktır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek ve nitelikli bir performans modeli oluşturarak sürekli katma değer oluşturan bir yapıya ulaşmak istiyoruz. Böyle bir yapının hayata geçirilmesiyle çok önem verdiğimiz memnun mükellef sayısını artırmak adına önemli bir mesafe almış olacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde EFQM’le kalite daha sağlıklı ölçülecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı