Gündem Haberleri

  Efgani Dönmez: O sözlerimi geri almaya hazırım

  Hürriyet Haber
  22.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Viyana’da 23 Haziran’da yapılması planlanan “Erdoğan’a destek” mitingiyle ilgili sözleri büyük tepki toplayan Avusturya Eyalet Temsilciler Meclisi Milletvekili Efgani Dönmez, “Hedefim kimseyi kırmak ve üzmek değildi. Sözlerim maksadın dışında anlaşılmış ise geri alırım” dedi.

  Hürriyet’e konuşan Yeşiller Partisi Milletvekili Dönmez, “Ben de inançlı Müslüman bir ailenin evladıyım. Ama dinin siyasete alet edilmesine kesinlikle karşıyım. İşte bu du/images/100/0x0/55ea15c2f018fbb8f86a5729ygu ve düşünceler ışığında, 23 Haziran’daki ‘Erdoğan’a destek’ mitingine katılacağı belirtilen 5 bin kişinin tek yönlü biletle Türkiye’ye gitmesini ve bu mitingi orada düzenlemesini ifade ettim” dedi.

  Dönmez, “Hedefim kimseyi kırmak ve üzmek değildi. Benim bir demokrat olarak ister AK Parti, ister CHP, ister BDP, ister MHP’ye sempati duyan insanlara karşı hiçbir insani problemim yoktur.  Sözlerim maksadın dışında anlaşılmış ise sözlerimi geri alırım ama eleştirdiğim diğer konularda fikrim aynıdır” dedi.

  BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ
  Dönmez’in söz konusu mitingle ilgili sözlerine sosyal medyanın yanı sıra kendi partisinden de tepki gelmişti. Parti yetkililerinden Stefan Wallner, Türkiye kökenli vekile Facebook’tan verdiği cevapta, "Dönmez’in söyledikleri Yeşiller’in duruşuyla örtüşmüyor" demişti.

  Viyana Belediye Meclisi eski üyesi Şirvan Ekici de konuyla ilgili yaptığı yorumda, "Dönmez'in söylediği sözlerin benzerlerini sağcı politikacılardan duymaya alışkınız... Efgani muhabbet içinde olduğum bir arkadaşım. Ancak bu yaptığı kabul edilemez ikinci gaf. Bunu seçim öncesi yatırımı olarak nitelendiriyorum" ifadesini kullanmıştı.

  melveren@hurriyet.com.tr

  Efgani Dönmez: O sözlerimi geri almaya hazırım "5 BİN TÜRK'E TEK GİDİŞ BİLET ALALIM"

  Muammer ELVEREN

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı