Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes'ten büyük jest

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yugoslavya’nın ünlü takımı Partizan'ın oyuncusu olan Brkiç, önceki akşam Belgrad'da silahla başından vuruldu. Partizan kulübü perşembe günü İstanbul'da olamayacaklarını bildirdi. Efes Pilsen, maçı cuma günü oynamayı kabul edince Partizan hükmen yenilgiden kurtuldu.

Yugoslav ekibi Partizan'a ara transferde gelen Bosna Hersek asıllı oyuncu Haris Brkiç önceki gün silahla vuruldu. Başına 2 kurşun isabet eden Brkiç yoğun bakıma alındı. Partizan, bu olayın ardından büyük bir sarsıntı yaşadı. Dün sabah İstanbul'a gelmesi beklenen Partizan, maça gelmeyeceğini ve hükmen yenilgiyi kabul edeceklerini açıkladı.

Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA, maçın daha önce açıklanan perşembe günü oynanması gerektiğini belirtti. Ancak Partizan kulübü ısrarla, hiçbir şekilde maçı perşembe günü oynayamayacaklarını ve kendilerine verilecek hükmen yenilgi kararına saygı duyacaklarını FIBA'ya iletti.

İşte bu noktada araya giren Efes Pilsen Kulübü, FIBA'dan da onay alarak Partizan'a, maçı cuma günü (yarın) oynama teklifini götürdü. Partizan kulübü de bu teklifi kabul edince karşılaşmanın cuma günü aynı saatte oynanması kararlaştırıldı. Böylece Partizan, hükmen yenilgiden de kurtulmuş oldu.

Efes Pilsen menaceri Engin Özerhun da kulüp olarak en doğru kararı verdiklerini belirtti. Özerhun ‘‘Partizan bizim rakibimiz ama şu anda gerçekten zor durumdalar. Bu yüzden biz de maçın ertelenmesini kararlaştırdık’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler