« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes'te bayram var

Efes Pilsen'de, Basketbol Avrupa Ligi A Grubu'ndaki dönüm maçında Unicaja Malaga karşısında alınan galibiyetin sevinci yaşanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İspanyol ekibini deplasmanda 67-66 yenerek 2. turu garantileyen   lacivert beyazlılarda Menajer Engin Özerhun, bu galibiyetin kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirterek, "Böyle bir rakibi iki kez yenip, gruptan çıkmayı garantilemek güzel bir şey" dedi.

RAKİPLERİ BEKLİYORUZ

Birinci tur kuralarının çekilmesinden sonra zorlu bir gruba düştüklerini bildiklerini söyleyen Özerhun "Grupta bulunan rakiplerimiz güçlüydü. Daha yukarıda olabilirdik. Ancak bazı maçları şanssız bir şekilde kaybettik. Üst sıralarda yer alamadık. Şimdi 2. turdaki rakiplerimizin belli olmasını bekliyoruz." diye konuştu.

İYİ MÜCADELE ETTİK

Unicaja Malaga karşısında iyi mücadele ettiklerini ve maçı kazandıklarını sööyleyen Efes Pilsen Coachu Oktay Mahmudi de, "13 sayı geriye düşmemize rağmen, ikinci yarı iyi savunma yaptık. Hücumda da iyi organize olarak farkı kapatık ve 10 sayı fark yaptık. Ondan sonra agresif oynadılar ve farkı kapattılar. Son ana kadar çekişme yaşandı. Ancak maçı kazanmasını bildik. Bunu hak ettik." dedi

HEPSİ İYİ OYNADI

Bütün oyuncuların iyi mücadele ettiğini vurgulayan başarılı Coach, "Herkes görevini en iyi şekilde yerine getirdi. Kaya, sayı atamamasına rağmen, pota altında iyi mücadele etti. Mehmet'i ilk yarıda uzun süre oynatmadım. Bu taktik gereğiydi. Brown da kritik anlarda sorumluluk aldı. Bütün oyuncularımı kutluyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz