« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes'in intikamı 88-72

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lacivert beyazlı ekip, geçen hafta Avrupa Ligi'nde yenildiği Ülkerspor'a ligdeki randevuda fark atarak, liderliğini sürdürdü. 22’şer sayı atan Efes Pilsenli Mulaömeroviç ve Drobnjak sahanın en skorer ismleri oldular.

EFES Pilsen, sezonun ilk yarısında yendiği Ülkerspor'u bir kez daha devirip, olası bir play-off eşleşmesi öncesi 1-0 öne geçerken, liderliğini de sürdürdü: 88-72. İki takımın da adam adama savunmaya yaparak karşılaşmanın ilk 10 dakikası içinde sahada büyük bir çekişme vardı. Efes Pilsen, çember altında Hüseyin ve Drobnjak'ı iyi kullanarak, skor üretirken, Ülkerspor hızlı hücumlar sonunda bulduğu sayılarla maça ortak oldu. Ancak 10. dakikadan sonra ülkerspor dış oyuncuları peş peşe isabetsiz atışlar yapınca bundan yararlanan Efes oyunu kontrolüne aldı. Hüseyin ve Drobnjak'ın etkili oyunlarıyla daha iyi savunma yapıp, içerden daha fazla sayı üreten Efes farkı giderek açtı ve ilk yarıyı 45-32 önde bitirdi.

İkinci yarıda Efes'in içerdeki başarısına Mulaömeroviç ve İbrahim'ın dış atışları da eklenince Ülkerspor'un yapacak fazla bir şeyi kalmadı. Bir ara farkı 23 sayıya çıkaran Efes Pilsen maçı 88-72 kazandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz