« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes'i yenmek istiyoruz

Beko Basketbol Ligi'nin ilk maçında Anadolu Efes ile karşılaşacak Erdemirspor'un antrenörü Ahmet Çakı, “Ligin en iyi kadrosuna sahip ve iddialı takımı Anadolu Efes karşında galip gelmeyi istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Çakı, Erdemir Spor Salonu'ndaki antrenman sonrası yaptığı açıklamada, ligin başlayacak olmasının heyecanını yaşadıklarını, ilk maçlarında 15 Ekim Cumartesi günü Anadolu Efes'i konuk edeceklerini söyledi.

Rakiplerinin yaptığı transferlerle Avrupa'da finale gidebilecek bir ekip olduğunu anlatan Çakı, şunları kaydetti:
“Takımımız da iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Türkiye Kupası'nda üst tura çıkamasak da olumlu sinyaller verdik. Kendi taraftarımız önünde, sezonun ilk maçında pozitif basketbolumuzu devam ettireceğiz. Ligin en iyi kadrosuna sahip ve iddialı takımı Anadolu Efes karşında galip gelmeyi istiyoruz. Tabi ki zor maç olacak. Karşılaşmayı lehimize çevirmek için en iyisini ortaya koyacağız. Sert ve tempolu oynadığımız için kadrodaki 12 oyuncuyu da kullanmamız gerekiyor. Altan Erol'un sakatlığı ve yaklaşık bir ay takımdan uzak kalacak olması bizim için dezavantaj. Çünkü Altan, planlarımızı üzerine kurduğumuz Türk oyunculardan birisi. Bunu kapatmak için kadroda özellikle Melih Yıldız, Caner Osman ve Alper Özcan gibi genç oyuncuların süre aldıkları bölümlerde sorumluluk üstlenmeleri gerekecek.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler