« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes ve Ülker'e zor kura

Basketbol ULEB Erkekler Avrupa Ligi'nde, “Top 16”da gruplar belirlendi. Kura çekimine 2. torbadan katılan Türk temsilcilerinden Efes Pilsen, (G) Grubu'nda Panathinaikos (Yunanistan), Benetton Treviso (İtalya) ve KK Cibona VIP Zagreb (Hırvatistan) takımlarıyla, Ülker de Maccabi Tel Aviv (İsrail), Climamio Bologna (İtalya), Real Madrid (İspanya) takımlarıyla eşleşti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İspanya'nın Barcelona kentindeki Spor Enstitüsü'nde gerçekleştirilen kuraya 4. torbadan giren bir diğer Türk ekibi Ülkerspor ise Maccabi Tel Aviv (İsrail), Climamio Bologna (İtalya) ve Real Madrid'in (İspanya) bulunduğu (E) Grubu'nda yer aldı.

    Top 16'da gruplar şöyle oluştu:
    (D) Grubu: Unicaja Malaga (İspanya), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Winthertur FC Barcelona (İspanya), Pire Olympiakos (Yunanistan) 
    (E) Grubu: Maccabi Tel Aviv (İsrail), Climamio Bologna (İtalya), Real Madrid (İspanya), Ülkerspor (Türkiye)
    (F) Grubu: TAU Ceramica (İspanya), CSKA Moskova (Rusya), Lietuvos Rytas (Litvanya), GHP Bamberg (Almanya)
    (G) Grubu: Panathinaikos (Yunanistan), Efes Pilsen (Türkiye), Benetton Treviso (İtalya), KK Cibona VIP Zagreb (Hırvatistan) 

    Takımların puanlarını sıfırlayarak başlayacağı gruplarda, en iyi ikişer takımın çeyrek finale yükseleceği maçlar, 22 Şubat'ta başlayacak ve 30 Mart'ta sona erecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz