« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes uyumlu Ülker ışıl ışıl

Doğan Hakyemez
SON GÜNCELLEME
Efes Pilsen'de oyuncular, gün geçtikçe birbirlerine uyum sağlıyor.. Bunun sonucunda da Avrupa'da ve ligde seri galibiyetler peş peşe geliyor. Lacivert beyazlı takım dün, Galatasaray'ı yenerken, zorlanmadı. Her maçta olduğu gibi Mehmet Okur, takımı adına sayıları atmaya ve ribauntları almaya devam etti (17 sayı, 10 ribaunt). Ömer Onan, hırslı oyununu bir kez daha ortaya koydu ve galibiyette büyük pay sahibi oldu (22 sayı). Kerem de arkadaşlarını iyi yönetti ve fevkalade güzel asistler yaptı (8 asist). Stombergas ve Arda da form grafiklerini yükseltmeye başladılar. Galatasaray ise Koray Mincinözlü'nün sert savunma anlayışına uygun oynadı, ancak geriye koşmadığı için Efes Pilsen'in kolay basketlerine mani olamadı. Zaten maçın sonucu da Efes Pilsen'in yaptığı 27 asistin içinde gizliydi. Oyun kurucu Kemal'in sakatlığı da sarı kırmızılıların yenilgisindeki bir başka etkendi.

DAÇKA GEÇ UYANDI

Gelelim Ülker'e... Ülker, istikrarını bu maçta da devam ettirdi. Karşılaşmanın ilk yarısında fırtına gibi esti. Ülker'de, Lollis 16 sayı, 12 ribauntla, sakatlıktan yeni çıkmış Eley 22 sayı, 10 ribauntla, Harun Erdenay da 17 sayıyla dikkati çeken oyunculardı. Darüşşafaka takımının ilk devredeki tutuk ve isteksiz oyununu anlamak mümkün değil. Ancak maçın ikinci yarısında çok riskli de olsa, yaptıkları tam saha baskı ve sert savunma, yeşil siyahlıları neredeyse maça ortak ediyordu. İkinci yarıda ortaya koydukları oyunu niye ilk devrede oynayamadıkları şeklinde bir soru benim kafama takıldı kaldı...

Gelecek hafta oynanacak olan Efes Pilsen-Ülker maçı, tahmin ediyorum ki, basketbola gönül verenlerin zevkle izleyeceği bir karşılaşma olacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler